Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware vCenter Converter Standalone Client ile Centos Sunucuyu sanal makineye dönüştürme ?

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
466 Görüntüleme
(@umitunsal)
Gönderiler: 60
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

CEntos sunucuma VMware vCenter Converter Standalone Client i linux sürümünü kurdum ve gui ile programı çalıştırdım ancak windows makinelerdeki gibi direk  convert this machine menüsü çıkmıyor.esxi'ye bağlayıp oraya atayım diyorum ondada benim sanal sunucularım çıkıyor yeni bir sunucu oluştur ve buraya export et diyemiyorum .VMware vCenter Converter Standalone Client linux sürümünü kurarken hem standalone hem server olarak kurmuştum.acaba bir yerde yanlış mı yapıyorum .Konu ile ilgili yardımlarını bekliyorum

Saygılarımla

Ümit Ünsal 

Gönderildi : 11/02/2011 13:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

vCenter converter'ı herhangi bir windows 7 makinaya kurun ve daha sonra sihirbazı kullanarak kaynak sunucunuzu ve esx sunucunuzu gösterin ve taşımayı yapın.

kolay gelsin 

Gönderildi : 12/02/2011 14:49

(@umitunsal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mrb konu yanlış anlaşıldı sanırım  ben zaten windows makinelerimi taşıyabiliyorumorada bir sıkıntım yok Centos sunucumu taşımak istiyorum ve vmware converter linuxversiyonu kurdum ve gui ile açtım ancak windos makinede olduğu gibi şuanda üzerinde çalışansistemi convert et menüsü pasif oluyor acaba kurulumda bir yanlışlıkmı yaptım ?

Gönderildi : 13/02/2011 23:41

(@BeytullahGENC)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Cold Converter ı deneyebilirsin. Tabii sunucuyu geçiş süresince kapatmam gerekecektir. Cold Converter için için direk bir link bulumayabilirsin. VMware i satın alırsan direk erişimin oluyor genelde.

İkinci seçenek Sunucunun imajını alıp VMware üzerine imajı dönebilirsin. Benim yaptığım en güvendiğim yöntemlerden biridir bu. Acronis Universal Restore kullanabilirsin. Veya CloneZilla ile de deneyebilirsin.

Conversion dan sonra belki driver sorunu yaşayabilirsin. Ona göre zamanlamayı planlamak gerek.

Gönderildi : 14/02/2011 11:21

(@umitunsal)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Beytullah Bey ;

Clonezillayı deneyeceğim ancak vmware converter neden çalışmadı ben onun üzerine yoğunlaştım zira onunla direk esxi ye transfer yapılabiliyor. 

Gönderildi : 14/02/2011 13:42

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Sanırım Mümin Bey'in anlatmak  istediği vm  converter i  linux server  uzerine  kurmanıza  gerek  yok win 7  bir  client a  yukleyın shırbazlarda  kaynak  sunucu  olarak  linux  sunucuyu belirtin  hedef  olarak  da  esxi  sunucuyu  belirtin di yada  en  azından ben  öyle  anladım.

Teşekkürler.

Mrb konu yanlış anlaşıldı sanırım  ben zaten windows makinelerimi taşıyabiliyorumorada bir sıkıntım yok Centos sunucumu taşımak istiyorum ve vmware converter linuxversiyonu kurdum ve gui ile açtım ancak windos makinede olduğu gibi şuanda üzerinde çalışansistemi convert et menüsü pasif oluyor acaba kurulumda bir yanlışlıkmı yaptım ?

Gönderildi : 14/02/2011 16:08

Paylaş: