Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V Win7 Kurulumu Yavaşlık Sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@EyupAksu)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sayın Arkadaşlar

Hyper-V üzerinden Win7 sanal pc kurulumu yapıyorum. 1.40 saatte windows 7 ekranına anca geldi.Aynı özelliklerde Vmware üzerinde sanal pc ekranında windows 7 kurulumu 50 dk sürüyor.

Ayrıca Xp kurup denedim kullanımında yavaşlık var.Windows 7 de aynı şekilde kullanımında yavaşlık var.Hem kendi ekranında hemde remote desktop bağlantı kullanırken.

Ama Vmware daha hızlı çalışıyor.Bu sorunu neden yapar Hyper-V daha stabil çalışması lazımken özellikle sanal pc üzerine sistem kurulurken server dahi kasılmalar oluyor.

Fiziksel sunucunun özellikleri az desem vmware ile sıkıntı yaşamadım.Hyper-V ayarlarında ince noktalar var mı yardımcı olursanız memnun olurum.

Gönderildi : 03/12/2010 20:57

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

HyperV ve Vmware ' in mimarisine baktığımız zaman her iki ürünün öne çıkan artı ve eksileri bulunmakta. Performans özelliğide bunlardan bir tanesi olup Güvenlik seçimi ile doğru orantılıdır ve HyperV rakibi olan VM ' e göre yavaştır.

Fakat vermiş olduğunuz örnekte % 50 bir performans kıyaslaması yapıyorsunuz. Rakamlar gerek tecrübem gerekse bağımsız raporlara göre bunları göstermemektedir.

HyperV Tarafında performansa etki edecek iki neden olabilir. Bunlardan bir tanesi Vhd disk türü nedir. Önerilen Fix disk teknolojisidir. Eğer dinamik disk yaptıysanız zaten baştan %60 lık performans kaybı ile başlamışsınız demektir. Diğer önerim Vcpu core durumu nedir ? HyperV en fazla 4 Core kadar destek vermekte olup Vm' e bu sayı 8 core kadar çıkmakta.

Karşılaştırmanızda Vcore' leri eşitmi dağıttınız?

Gönderildi : 04/12/2010 02:51

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Sayın Arkadaşlar

Hyper-V üzerinden Win7 sanal pc kurulumu yapıyorum. 1.40 saatte windows 7 ekranına anca geldi.Aynı özelliklerde Vmware üzerinde sanal pc ekranında windows 7 kurulumu 50 dk sürüyor.

Ayrıca Xp kurup denedim kullanımında yavaşlık var.Windows 7 de aynı şekilde kullanımında yavaşlık var.Hem kendi ekranında hemde remote desktop bağlantı kullanırken.

Ama Vmware daha hızlı çalışıyor.Bu sorunu neden yapar Hyper-V daha stabil çalışması lazımken özellikle sanal pc üzerine sistem kurulurken server dahi kasılmalar oluyor.

Fiziksel sunucunun özellikleri az desem vmware ile sıkıntı yaşamadım.Hyper-V ayarlarında ince noktalar var mı yardımcı olursanız memnun olurum.

Hyper-V ile Vmware WS karsilastiriyorsan yanlis yapiyorsan . Hyper-V R2  vmware uzerindeki karsiligi VMware's vSphere dir.

Vmware hangi urunu uzerinden karsilastirma yapiyorsun?

Gönderildi : 04/12/2010 03:27

(@EyupAksu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hyper-V ile VMware vSphere karşılarştırdım.Core'ları eşit dağıttım.Ama sanırım diskimden kaynaklanıyor performans kaybı.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Gönderildi : 04/12/2010 12:36

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Disk yapınızı Fix disk olarak değiştirip yeni değerleri bildirebilirmisiniz.

Geri dönüşünüz için teşekkürler.

Gönderildi : 04/12/2010 13:22

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Hardware nedir?

Gönderildi : 05/12/2010 20:45

(@EyupAksu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sanal PC Quad Core işlemcili Q8400 8GB ram 500 GB Sata disk

Bunun üzerinde deneme yapıyorum.Şuan için Sunucu üzerine henuz geçemedim.Testleri bitirince inşallah IBM server üzerine kurulum yapıcam.

Bu arada fixed olarak seçim yaptım .Gerçekten sistem kendine geldi.

Teşekkürler.

Gönderildi : 08/12/2010 15:08

Paylaş: