Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sistem Tavsiye

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
344 Görüntüleme
(@alibirinci)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bir sistem tavsiyesine ihtiyacım var. aşağıdaki özellikleri barındıracak

1. DC + Fileserver
  2. Terminal Server ( 15 Kullanıcı )
  3. Sql Server

Hyper - V tercihiminin nedeni Lisansdan dolayı.2008 R2 Ent. alınca ve Hyper -V olarak çalıştırdığımızda 5 Tane lisanslı sistem kurabiliyoruz.

DELL marka sunucu almayı planlıyoruz. Sunucu model, Ram, İşlemci konusunda önerilerinizi bekliyorum

iyi çalışmalar..

Gönderildi : 08/10/2010 13:18

(@YUSUFALBAYRAK)
Gönderiler: 131
Estimable Member

merhabalar

öncelikle şunu düzeltmek gerekir, Hyper-V üzerinde Windows server 2008 Ent lisans ile 4 adet sanal sunucu kurabilirsiniz.

sunucu önerime gelince, benim tavsiyem HP olacak.

DL 380 G7 alabilirsiniz. 30 GB RAM ve yeterince disk (bu sayı sizin datanıza göre değişir) ki kanaatimce 3 disk (146 GB veya 300 GB) işletim sistemi için raid5 li ve 5 adet de data için (600 GB olabilir bir tanesi) ki bu durumda 2.4 TB gibi bir data alanınız olur.

iki tane raid controller, çift power supply, çift cpu vs bu şekilde bir sunucu işinizi görecektir.

kolay gelsin 

Gönderildi : 08/10/2010 13:26

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

DELL R710 sunucuya göz atabilirsin Ali.

Gönderildi : 08/10/2010 13:26

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bir sistem tavsiyesine ihtiyacım var. aşağıdaki özellikleri barındıracak

1. DC + Fileserver

2. Terminal Server ( 15 Kullanıcı )

3. Sql Server

Hyper - V tercihiminin nedeni Lisansdan dolayı.2008 R2 Ent. alınca ve Hyper -V olarak çalıştırdığımızda 5 Tane lisanslı sistem kurabiliyoruz.

DELL marka sunucu almayı planlıyoruz. Sunucu model, Ram, İşlemci konusunda önerilerinizi bekliyorum

iyi çalışmalar..

Merhaba,

Dell sunucu kullanmadım ama tavsiyem Hp den yana olacak DL380 G6 kullanabilirsiniz. Ayrıca Piramit Bilgisayar'la da görüebilirsiniz ,en azında fikir alabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 09/10/2010 17:06

Paylaş: