Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Template

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
298 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar , belki konu biraz saçma gelebilir. Ama şöyle birşey mümkünmü ;

Örneğin ben vmware ile bir template oluşturacam template server 2003 yükleyecek , dns , plesk vs vs ( bu web server olcak ) ve template olustururken gerekli ip ayarlarını ve dns ayarlarını template'de yapacam.Örneğin müşterim bende vps istediğinde gerekli hostname ve bilgilerini aldıktan sonra bu sekılde kendi kuracak ben bilgileri yazacam.Bir arkadastan duydum bunu buna benzer veya böyle birşey mümkünmüdür ?

Teşekkür ederim ,

Gönderildi : 25/09/2010 18:35

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

VMware üzerinde Windows Server 2003 sanal makinenizi kurup üzerine gerekli tüm uygulamaları da ekledikten sonra kapatırsınız. Ardından VMware Converter yazılımı ile bu sanal makineden yeni bir sanal makine oluşturursunuz. VMware Converter uygulaması içerisinde de yeni sanal makinenin adını, ip adresini belirleyebilir ve sid sini değiştirebilirsiniz. VMware Converter sanal makineden belirlediğiniz bilgisayar adı, ip adresi gibi özelliklerde yeni sanal makineyi oluşturacaktır. Ancak sanal makinenin içine dns kurduğunuzda bu yeni makine oluşturulurken sıkıntı çıkarabilir.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 26/09/2010 02:51

Paylaş: