Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware Converter Source Data kısmında System/Active bölüm gözükmüyor.

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
308 Görüntüleme
(@BulentEROZ)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhbalar, vmware Converter ile Server 2003 Small Business işletim sisteminde Sanal makine oluşturmak istiyorum fakat Source Data kısmında var olan hdd leri listelediğinde hiç bir hdd System/Active olarak gözükmüyor. En az birtane System/Active hdd seçmem gerekiyor ne yapmalıyım bu konuda ? veya nasıl yapabilirim. Direkt C sürücüsünü seçip yaptıktan sonra vmware player la çalıştırdığım zaman işletim sistemi bulunamadı hatası veriyor.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/08/2010 20:29

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

VMware Converter yazılımını Small Business işletim sisteminize kurduktan sonra Powered-on Machine ve This Local Machine seçenekleri ile Next dediğinizde sizden bir VMware ESX/ESXi sunucusunun ip adresini ya da VMware Workstation formatı için dosyaların kayıt edileceği yer istenecektir. Bu aşamada hangi seçenek ile devam ediyorsunuz?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 18/08/2010 20:43

(@BulentEROZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

VMware Converter yazılımını Small Business işletim sisteminize kurduktan sonra Powered-on Machine ve This Local Machine seçenekleri ile Next dediğinizde sizden bir VMware ESX/ESXi sunucusunun ip adresini ya da VMware Workstation formatı için dosyaların kayıt edileceği yer istenecektir. Bu aşamada hangi seçenek ile devam ediyorsunuz?

Kolay gelsin...

This Local Machine seçeneğini seçtikten sonra (Source Login) Source Data kısmı geliyor ve burada da

Select volumes and resize to save or add space seçeneği seçili olarak alt kısımdada hdd lerin olduğu kısım geliyor buradan benim System/Active olan bir hdd seçmemi istiyor ama benim hdd lerin hiç birisi System/Active olarak gözükmüyor.

Yani Destination kısımlarına gelmeden önce böyle bir seçenek çıkıyor karşıma.

Gönderildi : 18/08/2010 20:50

(@BulentEROZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İzlediğim adımlar sırasıyla

Gönderildi : 18/08/2010 20:56

(@m-hakancan)
Noble Member

VMware Converter versiyonunuzdan olabilir diye düşünüyorum. Son versiyon olan VMware Converter Standalone 4.0.1 ile aynı işlemi deneyebilir misiniz?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 19/08/2010 12:10

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

http://www.bugrakeskin.com/virtualization/39-virtualization/73-vmware-converter-ile-varolan-fiziksel-letim-sistemini-sanallatrmak.html  makaleyi incelermisiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 26/08/2010 16:52

(@hsnaydin)
Gönderiler: 4
Active Member

VMware Converter versiyonunuzdan olabilir diye düşünüyorum. Son versiyon olan VMware Converter Standalone 4.0.1 ile aynı işlemi deneyebilir misiniz?

Kolay gelsin...

Bu sorunu Hakan bey yeni veriyonu yükleyerek hallettik. Diğer arkadaş olmadığından cevap veremedik. Onun yerine ben yanıtlayayım dedim.

İlginiz ve yardımınız için teşekkür ederiz.

Gönderildi : 27/08/2010 15:19

(@m-hakancan)
Noble Member

Geri dönüş için teşekkürler. Çözülmesine sevindim.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 27/08/2010 16:25

Paylaş: