Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

xp mode'da iken vpn kullanmak.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@TunaDemirel)
Gönderiler: 60
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba. Windows7 64 bit işletim sistemi kullanıyorum. Checkpoint kurulu server'ın arkasına geçmek için securclient vpn kullanıyorum.

Ancak bu secureclient programı 64 bit desteklemiyor. Yeni versiyonu çıkmış onuda kullanabilmem için checkpointi update etmem lazım. Bu şuan benim için imkansız. Bende şöyle bir yol denedim windows 7 ye sanal xp kurdum xp mod da iken secureclient kurdum bağlantıyı sağladım. Buraya kadar problem yok. Fakat ben yaptığım bu vpn bağlantısını windows7 den (yani ana işletim sisteminden) nasıl kullanırım.

Biraz karışık oldu ama yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekürler.

Gönderildi : 04/08/2010 17:44

(@sarp.agim)
Gönderiler: 109
Estimable Member

Sanal server 2003 kurup  server 2003 ü  Routing mode olarak kullanıp    oradan route ettirerek ve ardından da VPN yapmak sureti ile basitçe işinizi çözebilirsiniz

Gönderildi : 05/08/2010 13:21

(@TunaDemirel)
Gönderiler: 60
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sanal server 2003 kurup  server 2003 ü  Routing mode olarak kullanıp    oradan route ettirerek ve ardından da VPN yapmak sureti ile basitçe işinizi çözebilirsiniz

Sarp bey cevabınız için teşekürler. Öncelikle iki sorum olacak. 2003 sanal serverı windows 7 üzerine nasıl kuracağım. 2003 sanal serverı nasıl rooting mod yapacağım. Bunları biraz açıklayabilirmisiniz.

Gönderildi : 06/08/2010 11:53

(@sarp.agim)
Gönderiler: 109
Estimable Member

Sanal XP yi de ben Vmware kullanarak kurduğunuzu düşündüm. Aynı şekilde sanal 2003 kurabilirsiniz.

Routing mod için ise administrative tools > rras  a girip custom install e girmek sureti ile yapılandırmanıza başlayın. Routing mod olarak ayarlayın. Route versiyon RipV2  gibi birşey kullanabilirsiniz

Gönderildi : 07/08/2010 02:20

Paylaş: