Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VMware,de iso dosyasından yükleme

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@ahmetort)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selamlar

2008 serverı nero ile iso dosyası olarak diske yazdırdım daha sonra vmware workstationda yeni team olusturmada iso dosyasını gösterdim fakat yukleme hatası verdi yalnız computer ismi ve seri numarası yazacagım yeri cancel ile geçtim acaba bu hata bundan dolayımı verip yükleme yapmadı

veya nasıl bir yol izlemem gerek

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 27/07/2010 14:03

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Cancel ile geçmeden deneyeyip bilgi verir misiniz?

Gönderildi : 27/07/2010 14:30

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Merhaba tam hatayı yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım. Ayrıca VMware Workstation ile ilgili hazırladığım eğitim videolarını izlemenizi tavsiye ederim. Saygılarımla.

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/04/25/video-vmware-e-itimleri-b-l-m-1.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2010/04/25/video-vmware-e-itimleri-b-l-m-2-team-yap-s.aspx

Gönderildi : 27/07/2010 15:03

(@Fatih_Komitgan)
Gönderiler: 255
Reputable Member

Merhaba,

Size sormuş olduğu sistem bilgilerini cancel ile geçemiyorsunuz. Boş bırakıp next ile ilerleyebilirsiniz. Tam olarak aldığınız uyarıyı yazarsanız yardımcı olmamız kolaylaşır.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 28/07/2010 12:13

(@ahmetort)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selamlar üstadlarıma

Öncelikle geç cevap verdigim için özürdilerim şehir dışına çıkmam gerekti

söyledikleriniz hepsini yaptım erdem hocamın inanılmaz sunum ve anlatımı ile hazırlamış oldugu vmware videosunu tabiri caizse agzım sulana sulana izledim bir muhteşemdi, Team oluşturur iken daha önce nero ile 2008 serverın iso formatında diske oluşturma işlemi ile başladım team oluşturma işlleminde şayet cd den yapar isem güzel güzel devam ediyor faka diske oluşturmuş oldugum iso formatını gösterip yapmaya kaltıgım zaman olmuyor seri no verdigi yeri cancel ile geçtim next ilede devam ettim fakat olmadı vermiş oldugu hata  operating system not found, yukleme esnasında acaba ben iso formatınımı yanlış oluşturuyorum veya nasıl bir yol izlemem gerekir

Gönderildi : 31/07/2010 11:49

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Öncelikle ilgi ve alakanızdan ötürü teşekkür ederim.

Kurulumu yaparken siz Typical seçtikten sonra ISO yada CD'den kurulum yaptırmayı denerken bu hata çıkıyor sanırım. Peki I will install the OS system later seçerek te dener misiniz? Aynı hatayla mı karşılaşacaksınız? Bunu da deneyip bilgi verebilir misiniz?

Eğer ki yine hata çıkarsa ISO yaparken sorun çıkıyor olabilir. MagicISO, UltaISO, PowerISO yada Alcohol gibi programlarla denemenizi ve olup olmadığını bizimle paylaşmanızı rica ederim. Saygılar.

Gönderildi : 31/07/2010 15:50

(@ahmetort)
Reputable Member
Konu başlatıcı

erdem hocam selamlar

söylediginiz gibi  I will install the OS system later  secerek sorun halloldu cok teşekkür ederim

saygılarımla

Gönderildi : 02/08/2010 12:20

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

erdem hocam selamlar

söylediginiz gibi  I will install the OS system later  secerek sorun halloldu cok teşekkür ederim

saygılarımla

Geri dönüş yaptığınız için teşekkürler. Sorununuzun çözülmesine sevindim. Saygılar.

Gönderildi : 02/08/2010 15:44

Paylaş: