Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

P2V ile TS lisans kullanimi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
342 Görüntüleme
(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member
Konu başlatıcı

Yapimiz da HP  2  X Proliant DL580 G5 bunlardan biri application ve db (oracle) server birisi de  TS. 2008 enterprise yuklu

Sirket yeni bir DB programina gecmek istiyor. Bu gecisi su anda kullanmakta oldugumuz  HP Proliantlari uzerine kurmak istiyorum , Fakat bu sirada eski serveri 3 ay boyunca kullanmak zorundayiz.( 100  user yerine 15 user kullanacak)

Eger yeni bir server satin alip bu iki serveri  p2v islemi yapip mount edersem

Virtual olarak calisan bu iki serverin performansda ne gibi degisimler olur(userlarda herhangi bi yavaslama olurmu)?

TS olarak kulanilan serveri sanallastirdigimiz zaman lisan problemi yasarmiyim?

P2V icin hangi programi onerirsiniz?  SCVMM vs VMconverter?

Daha once bu  tur islemleri yapmis olan arkadaslardan ne gibi tavsiyer alabilirim, nasil bir yol haritasi cizebiliriz?

Cok tesekkur ederim

Gönderildi : 22/07/2010 05:19

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

hypervisor olarak ne kullanmayı planlıyorsun?

Gönderildi : 22/07/2010 11:58

(@FerhatIndi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Hyper-v kullanmayi dusunuyorum.

Gönderildi : 22/07/2010 18:36

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

inline

Yapimiz da HP  2  X Proliant DL580 G5 bunlardan biri application ve db (oracle) server birisi de  TS. 2008 enterprise yuklu

Sirket yeni bir DB programina gecmek istiyor. Bu gecisi su anda kullanmakta oldugumuz  HP Proliantlari uzerine kurmak istiyorum , Fakat bu sirada eski serveri 3 ay boyunca kullanmak zorundayiz.( 100  user yerine 15 user kullanacak)

Eger yeni bir server satin alip bu iki serveri  p2v islemi yapip mount edersem

Virtual olarak calisan bu iki serverin performansda ne gibi degisimler olur(userlarda herhangi bi yavaslama olurmu)?

- perfornmans konusu için incelemeden birşey söylemek zor.

TS olarak kulanilan serveri sanallastirdigimiz zaman lisan problemi yasarmiyim?

- hayır, mevcut lisanslar ile taşınıyor olacak

P2V icin hangi programi onerirsiniz?  SCVMM vs VMconverter?

- VMM2008R2 kullan. Hem daha sonra yapıyı yönetmek için de sana yardımcı olur.

Daha once bu  tur islemleri yapmis olan arkadaslardan ne gibi tavsiyer alabilirim, nasil bir yol haritasi cizebiliriz?

- Portalımızda VMM2008 ile p2v makalelerimiz var 🙂

Cok tesekkur ederim

Gönderildi : 23/07/2010 12:59

(@FerhatIndi)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Tesekkurler Serhat Hocam

Performans konusunda  Proliant DL580 G5 lerde  da 40 gb ram,4 x 6-Core Intel Xeon X7460 Processor 2.67GHz,  Su anda toplam 60 user kullaniyor. Migrationdan sonra  sadece 7 user 3 aylik bir sure ile kullanacak. User sayisi dusecegi icin configurasyonuda duserebiliriz diye dusunuyorum. Son olarak beklenmedik bir durum ortaya cikarsa windows backup haricinde hangi Backup programini tavsiye ederseniz, sistem imajini alip bir kac saat  sonra eski diski sisteme donmek icin?

Emegi gecen herkese Cok tesekkur ederim

Gönderildi : 23/07/2010 13:53

Paylaş: