Forum

esxi tekı vmlerı es...

Bildirimler
Hepsini Temizle

esxi tekı vmlerı esx aktarmak

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
334 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba esxi üzerinde 7 adet vm çalışıyor 1 sunucu ıcersınde sunucunun uzerındekı esxi kaldırıp esx kurmak ıstıyorum ve vmlerı nasıl akatarıım

yada esxi dursun dıyorum bunun yanına VMware vSphere 4.0 (vCenter) kursam  esx tekı ozellıklerde olurmu acaba

yada ne artısı olur bana

Gönderildi : 30/05/2010 03:04

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

esxi üzerinde store içinden vm'lere ait dosyaları alıp vmware vsphere üzerindeki store atıp oradan tekrar yeni sanal makina oluşturup var olan diski dosyaları kullanabilirsiniz.

yada import edeceksiniz ki esxi ve esx vsphere bunları destekler ve sistemler çalışırken bile esxi üzerindeki sanal sunucuları esx vsphere üzerine import edebilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 30/05/2010 10:26

(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

sole anlatayım 1 adet ıbm sunucu var suan uzerınde esxi kurulu  baska bır sunucu yok yanı 1 adet sepet var (:

ben dogal olarak  şunumu uygulamam lazım once vmlerın dosylarını notebook alsam sonra esx kursam ıbm sunucuya sonrada bu vm esx te store kopyalasam vm lerı oluşturuken dısk olarak vm secsem olurmu .

Gönderildi : 30/05/2010 15:55

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Evet bu koşullarda Mümin Hocamızın söylediği maddelerden ilkini uygulayabilirsiniz. VM'lerinizi bir diske alın. ESX kurulumunu yapın ve yeni ESX içine taşıyın. Saygılarımla.

Gönderildi : 31/05/2010 01:46

Paylaş: