Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware dhcp sorunum vardi.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
286 Görüntüleme
(@ESworld)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Herkese kolay gelsin. ufak bir sorum olacakti.

arkadaşlar benim vmware 7 güvenlik duvarı olan smoohtwall yükledim.

ayarlarından çift eternet kartı olarak gösterdım. bir tanesini Bridget olarak direk interneti alıyor. diger sanal eternetide Host-only yaptım.

sanaldan ip almasını istiyorum. yani windows xp olan sanal makina mı smoohtwall güvenlik duvarından ip almasını istiyorum.

ama bir türlü yapamadım. anlatabildim mi bilmiyorum. cok araştırdım. becersiksizligimden bulamadım.

VMware Network Adapter VMnet1 host only bir turlu smoohtwall dan ip alamadım. dhcp kapattım . 164. 254 .25.142 olarak ip alıyo

sanaldaki smoohtwall internete bağlanıyor. ama bir türlü ip dagıtamıyorum.

Gönderildi : 29/03/2010 04:46

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Deneyip feedback yaparsanız sevinirim.

VM'de New Team Seçeneğini kullanarak bir Team açın.

Sonra bu Team'a DHCP olan makinayı ve Sanal XP'nizi ekleyin. DHCP olan makinaya 2 ethernet interface ekleyin. 1i Bridge mode olsun ve isim olarak External girin ki karışmasın. Bu nete çıksın. Kontrol edin. Eğer tamamsa. 2. ethernet interface'i etkin hala getirin ve Team Settings oradan da Lan Segment sekmesinden 1 tane Lan Segment ekleyin. Daha sonra Connections sekmesinden XP makinanın ethernetini ve DHCP'nin 2. ethernet interfacelerine Lan Segment 1  (LAN 1) atayın. Bu şekilde deneyin. IP adresi alacak mı?

Geri dönüşünüzü bekliyorum. Saygılar.

Gönderildi : 30/03/2010 00:28

(@ESworld)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

hocam cok saol. ben sabırsız oldugum için. gittim bunlarla ilgilenene sordum. smoohtwallda iç bacak dış bacagı karıştırmısım. ondan kaynaklanmış. walla bu işte yeniyim. debeleniyorum işte. iyi günler size. tekrardan yardımın için teşekkürler.

Gönderildi : 30/03/2010 04:44

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Rica ederim. Geri dönüş için teşekkürler.

Sizin yaşadığınız gibi bir karışıklığın olmaması için ethernet interface'lerine isim vererek çalışmanızda yarar var. Daha düzgün bir çalışma ortamınız olmuş olur. Saygılar. İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 30/03/2010 11:38

Paylaş: