Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Citrix xen server hakkında

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@umit.bozdag)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba şirkette hp proliant ml115g1 serisinden bir server var.bu server içerisinde 3 adet disk var.boyutları 2 sinin 160gb birininde 1 TB.bu sistemin üzerindede citrix xen server 5.5.0-15119p kurulu.xen serve üzerindede 3 adet virtual server var.şimdi biz bu şirketle yeni anlaşma yaptık.ben serverın imageını almak istedim.Bunun için acronis yazılımını kullanarak kendimin getirdiği usb harici diski taktım usb portuna sonra yedek alma işlemini başlattım yedek çok fazla uzun sürdüğü için yedeği yarıda iptal ettim zaten disklerin dosya sistemini acronis desteklemiyordu.Serverı yeniden başlattığımda xen serverın üzerinde bulunan virtual serverlar çalışmadı bunun üzerine xen centerı kurarak baktıgımda disk takılı değil diyor ancak biostan diskleri görüyor.Bu diski bi şekilde mount etmem lazım ancak citrix fazla kullanmadığım için nasıl yapılacağını bilemiyorum yedek alırken 160lık deiskinkii aldım ama anladığım kadarıyla TB lık diski yazılım görmüyor yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 28/01/2010 19:36

(@umit.bozdag)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

http://cid-bf5ae7f1f239845c.skydrive.live.com/browse.aspx/paylasim

hataların bulundugu dosyalar rarda mevcuttur 

Gönderildi : 28/01/2010 19:42

(@CemalTuncel)
Gönderiler: 40
Eminent Member

aşağıdaki article ya yazanları console dan uyguladınızmı?

http://support.citrix.com/article/CTX116374

Resolution

1. See if there is a possible working storage repository available by entering the following command:
# vgs

If there is a usable SR available, you should see output like that shown below:

The set of characters following VG_XenStorage- is the universal unique identifier (UUID) of the SR. If there is no usable space, refer to CTX116339 - How to Create a New Storage Repository (SR) and Make it the Default to create a new SR.

2. Edit the file /etc/smtab and change the original UUID in the first field to the UUID of the SR you want to make active:
<uuid>    null    lvm     default auto

3. Save the file.

4. Restart the smtab and xenagentd services using the following commands:
# service smtab restart
# service xenagentd start

Gönderildi : 30/01/2010 02:08

(@bekiriceli)
Gönderiler: 1
New Member

iyi günler.

Yardımcı olursanız sevinirim

Hatayla Karşılaşıyorum:

09.12.2011 09:00:26 Error: Starting VM 'Windows XP SP3 (32-bit) (1)' - There were no servers available to complete the specified operation.

Bu Sorunu Nasıl çözebilirim.

Gönderildi : 09/12/2011 12:01

Paylaş: