Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V sanal makinelerde ses ve görüntü sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,876 Görüntüleme
(@SalimMERT)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Hyper-V ile 3 adet sanal makine oluşturdum. Server 2003, Xp ve Windows 7. Hiçbir sanal makinede düzgün olarak görüntü alamadım. Ekran kartım hiçbirinde gözükmüyor. Acaba ekran kartını tanıyabilmesi için özel bi ayarmı var. İlginize teşekkürler.

Gönderildi : 23/11/2009 03:26

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

Ekran kartınızı gösterme şansınız yok. Hyper-V tarafındaki VM'lerde sanal bir display adapter çalışır ve şimdilik görüntü tarafında performans beklemeyin. Aynı durum Vmware ESX üzerindeki VM'ler için de geçerli.

Vmware workstation7 de 3d görüntü desteği geldi, kullanabilirsiniz ancak bu ürün host os tabanlı bir sanallaştırma ürünü. Yani hyper-v ve esx ile aynı kulvarda değil.

Gönderildi : 23/11/2009 15:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

sanallaştırma teknolojisinin asıl hedefi şimdilik sunucular olduğu için bu tür sıkıntılar olacaktır ancak ileride eminim ki ses görüntü vs gibi yapıları da kullanabilir hale geleceğiz.

aynı dertten bende muzdaribim :))

serhat hocam sanal makinalarda ses istiyoruz ses. ses gelmiyor. bilmem hatırlarmısın bundan yaklaşık bir yıl önce kadar bu konu için ne kadar tırmaladık :))

kolay gelsin

Gönderildi : 06/12/2009 13:29

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Yess 🙂 Hala değişen birşey yok.

Şimdilik VM'lere RDP ile bağlanıp RDP passthrough Device'lar kullanılabilir (sound, usb, printer)

Gönderildi : 06/12/2009 14:39

Paylaş: