Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

sanal servera usb e-imza takılması

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,655 Görüntüleme
(@TarikErden)
Gönderiler: 143
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketimizde windows srv 2008 ent. edition sanal server kurulu içerisinde 4 adet sanal server kurduk ve bir tanesi terminal server. Terminal servera usb e- imza aparatını takmak istiyorum sanal servera usb aparatını takabilirmiyiz?

Teşekkürler İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 09/11/2009 14:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

bu makaleyi takip ederek bu işlemi yapabilir siniz.

http://www.serhatakinci.com/?p=802

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/11/2009 15:37

(@TarikErden)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim makaleyi bende okumuştum .

e - imzalarımız daha gelmediği için deneyemiyorum fakat usb bir aparat olduğu için setting bölümünden E-imzayı ne olarak tanıtmam gerekiyor. yoksa hyper-v servera e-imzayı takınca kendisi mi algılaycak herhangi bir fikri olan var mı? yada bunu deneyen oldu mu hiç?

teşekkürler.

Gönderildi : 10/11/2009 20:57

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Selamlar;

Yanlış anlamadıysam hyper-v server üzerinde çalışan bir sanal sunucuya bu e-imza aparatını takmayı istiyorsunuz. Malesef Hyper-V,ESX gibi sanallaştırma ürünleri kendilerine takılan usb cihazları üzerlerinde çalışan sanal sunuculara aktarmayı desteklememektedirler.

Bizde usb dongle isteyen bir yazılımı ESXi üzerinde ki sanal bir sunucuya kurup dongle ı tanıtmaya çalıştığımızda anlamıştık. Ancak ESXi üzerinde ben sorunu dolaylı yoldan çözmeyi başardım. Hyper-V üzerinde bunu deneme fırsatım olmadı. Detaylarını http://windowsyazilari.blogspot.com/2009/04/vmware-esxi-uzerinde-ki-sanal-makineye.html adresinde ki makalemde görebilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 11/11/2009 10:38

(@TarikErden)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Aynı dediğiniz gibi hyper-v server üzerindeki bir sanal servera e-imza tokeni takmak istiyoruz.

makalenizi okuyup hemen deneyeceğim ilginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 11/11/2009 17:40

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Rica ederim. Kolay gelsin...

Gönderildi : 11/11/2009 17:46

Paylaş: