Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper_V Server 2008 management ayarlarına erişim

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@EmreCan)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Serhat Akıncı'nın Hyper-V Server 2008 Nedir? ve Kurulum Adımları makalesini izleyerek kurulum gerçekleştirdim. Server üzerinde Configure Remote Management > Allow MMC Remote Management, Enable Windows PowerShell, Allow Server Manager Remote Management seçeneklerini çalıştırdım. Network üzerinde başka bir win2008 server'ımda yüklü olan Hyper-V Manager konsolu üzerinde action menüsünde connect to server
dediğimde “You might not have permission to perform this task” uyarısı
alıyorum. Dolayısı ile elim kolum bağlanmış durumda. Aynı isim ve password ile kullanıcı da yarattım yine de bağlantı sağlayamadım. Hyper-V Server 2008'de Nasıl yeni makine yaratabilirim bununla ilgili makaleler varsa beni yönlendirebilir misiniz lütfen.

Karşımdaki ekran budur : 

Gönderildi : 03/11/2009 18:58

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

Yapmanız gereken küçük bir config. daha var: http://www.serhatakinci.com/?p=1084

Bu scripti kullanırken hyper-v server ve management client'ın domainmi, workgroupmu çalıştığını dikkata almalısınız.

Gönderildi : 03/11/2009 20:21

(@yusufozturk)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Muhtemelen Hyper-V Manager'a eklerken, hostname değil, ip adresi ile eklemeye çalışıyorsunuz. Hostname ile eklemeyi dener misiniz?

Gönderildi : 04/11/2009 07:25

(@EmreCan)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selam,

Yapmanız gereken küçük bir config. daha var: http://www.serhatakinci.com/?p=1084

Bu scripti kullanırken hyper-v server ve management client'ın domainmi, workgroupmu çalıştığını dikkata almalısınız.

Merhaba,

makalenizi takip ederek hvremote.wsf yi indirdim, workgroup ortamında çalışıyorum, Hyper-V Manager yüklü olan Server2008 bilgisayarımda hvremote.wsf /mode:server /add:username kodunu sorunsuz çalıştırdım, fakat client tarafında kodu çalıştırmak için oraya nasıl erişip dosyayı kopyalayıp çalıştıracağımı bilemiyorum, hatta hangisi server hangisi client karıştırıyor olabilirim. Karşımda ilk postumdaki Server Configuration başlıklı mavi pencere var.

Teşekkürler

Gönderildi : 16/11/2009 20:53

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

server side: hyper-v serverın kendisi.

client side: sizin senaryoda hyper-v manager'ın kurulu olduğu win2008.

hvremote.wsf /mode:server /add:username bunu hyper-v server üzerinde koşturacaktınız 🙂

/mode:server -> server side

/mode:client -> client side

scripti bir flash diske atın ve hyper-v servera takıp cmd.exe ekranında yani komut satırı üzerinden çalıştırabilirsiniz. 

Gönderildi : 17/11/2009 02:06

Paylaş: