Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ftp sitesine baglanırken oluşan hata

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
313 Görüntüleme
(@mertdomruk)
Gönderiler: 133
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ben VmWare de bir topoloji yaptım.IIS server de FTP sitesini barındıroyorum.Web sitelerinde bir sorun yok.Ben daha öncede acmıstım FTP sitelerini Clıentten ama şimdi ftp sitesine ulasmak istedigimde(( An error occured opening that folder on the ftp server.Make sure you have permission to access that folder.)) Bu hata cıkıyor.Ayrıca ftp sitemin ismi çözümlenebiliyor. Nasıl çözebilirim?Ben baktım soruna ama kaynaklar ingilizce oldugu için çözemedim.İyi günler.

Gönderildi : 28/09/2009 19:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Mert bey ;

Öncelikle işletim sisteminiz nedir ? yapınızda kaç makine var ?  yapı nedir ?

izin sorunu yaşadığınızı görüyoruz izinleri kontrol ettiniz mi ? isim çözümleme için dns var mı ortamda ve ftp kayıtları açılmış durumda mı ki öyle ise istemci makineler için dns , içerideki dns server olarak mı konfigüre edilmiş yoksa internet uygulamaları için modem ip adresi mi yazılmış .

yani bu şekildeki bir soruya cevap bulmak bir hayli zor..

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/09/2009 21:30

(@yusufozturk)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Merhaba ben VmWare de bir topoloji yaptım.IIS server de FTP sitesini barındıroyorum.Web sitelerinde bir sorun yok.Ben daha öncede acmıstım FTP sitelerini Clıentten ama şimdi ftp sitesine ulasmak istedigimde(( An error occured opening that folder on the ftp server.Make sure you have permission to access that folder.)) Bu hata cıkıyor.Ayrıca ftp sitemin ismi çözümlenebiliyor. Nasıl çözebilirim?Ben baktım soruna ama kaynaklar ingilizce oldugu için çözemedim.İyi günler.

Öncelikle aldığınız hatanın sanallaştırma ile alakası olmadığını belirteyim. Klasör üzerinde ftp kullanıcısının yazma yetkileri kalkmış. IIS7 ya da IIS7.5 kullanıyorsanız da FTP izinlerini kontrol etmeniz gerekiyor.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 08/10/2009 20:27

Paylaş: