Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

App-v ve PDF programları

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
379 Görüntüleme
(@FATIH.TALI)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

App-V ile her hangi bir PDF dönüştürücü programı çalıştırabilen var mı?

Kısaca sorunu şöyle açıklamak istiyorum. PDF yapma programları Printer driverı kuruyor. Bu printer driverı sanal ortamda kalıp bizim fiziksel bilgisayarımıza gelmediği için print işlemi çalışmıyor. 

Bu tip printer vs işleri için bir çözüm bulabilen ya da deneyen var mı?

Gönderildi : 25/09/2009 13:06

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;

Microsoft Office için kullanmış olduğumuz 2007 Microsoft Office Add-in: Microsoft Save as PDF or XPS eklentisi herhangi bir yazıcı sürücüsü kurmadan ihtiyaçları karşılamaktadır.

Office ihtiyaçlarınız için aşağıda ki adresten eklentiyi indirebilirsiniz.

Diğer yazılımlarınız için benzer eklentiler-programlar mutklak suretle piyasada bulunmaktadır.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=4d951911-3e7e-4ae6-b059-a2e79ed87041&displaylang=en

Gönderildi : 25/09/2009 14:44

(@FATIH.TALI)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ofice Save as PDF eklentisini biliyorum.

Sorun sadece Office dosyaları olsa dediğiniz doğru.

Autocad gibi programlardan pdf yapabilmek için Acrobat pro veya bezer programlara ihtiyaç var. Bunların PDF printer kullanıyorlar.

Bana bunun gibi uygulamalar için bu bilgi gerekli.

Mdop2007 için bunun desteklenmediği söyleniyor. Usb,driver,network... çalışmaz diyor.  Yeni versiyonlarda belki bu tip özellikler gelir diyor. 2007 nin pdf lerinde.

2009 ve yakında çıkacak olan betada bu tip özellikler geldi mi acaba.

Gönderildi : 25/09/2009 16:52

(@GokceKURT)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Merhaba, 64 bit clientlarınız ve sunucularınız var ise,  NovaPDF Shared PDF Print Server yazılımını kullanabilirsiniz. Ücretli bir çözüm olsa da, pdf yazdırmalarda işinize yarayacaktır.

Ücretsiz bir çözüm arıyorsanız, PDFCreator yazılımının Server tipi kurulumu da mevcuttur. Bu yolla, paylaşılan bir yazıcı yoluyla pdf print alabilirsiniz. (32 bitte çok güzel işliyor, ancak 64 bitte denemedim)

http://thefreewarejunkie.com/2008/02/network-admin-tip-create-shared-pdf.html

Gönderildi : 24/01/2010 03:49

Paylaş: