Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 7 de XP mode iyi ama benim işlemcimin VT özelliği var mI?

14 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
513 Görüntüleme
(@AlperYilmaz)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba  ben win7 kullanıyorum win 7 de xp mode kullanmak istiyorum fakat   işlemcimin virtualization teknolojiyi destekleyip desteklemediğini bir türlü anlayamadım bios ayarlarında bulamadım. .İşlemcim P8400 2.26 (sony vaio fw21e loptop modeline sahibim) bu işemci vt özelliği var mı ? teşekkürler ..

Gönderildi : 29/06/2009 06:24

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=35569

Gönderildi : 29/06/2009 12:10

(@AlperYilmaz)
Active Member
Konu başlatıcı

teşekkür edrim vt olduğunu kesin öğrenmiş oldum.Ama biosdan bi türlü bulamadım.?sony vaio fw21e de bu biostan başka bi yerde aktif hale getirilebiliyor mu yada kullanan yapmış biri var mı biostan?

Gönderildi : 30/06/2009 02:13

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Her bios'da farklı bir menü altındadır.Teker teker bakıp Intel Virtualization özelliğini enable yapman yeterlidir.

Gönderildi : 30/06/2009 14:07

(@AlperYilmaz)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam biostan baktım bi türlü bulamadım yok fazla bir seçenekte yok ben size menuleri yazayım.

main-security-boot-exit

boot kısmında external device boot - network boot

bunlar aktif değil bunları aktif ettim bi fark olmadı ?

main da bilgisayarın seri numarası ile bios saat ve tarihi var . security bölümünde de biosa şifre koyma değiştirme özellikleri  var. bootda da o yazdığım özellik dışında açılışta dvd oku harddisk oku gibi özellikler var exit da çıkış kayıt başa al gibi işlemler var ?

Gönderildi : 01/07/2009 02:44

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Bence ürünü aldığınız yere sorun bu soruyu. Mutlaka bilirler

Gönderildi : 01/07/2009 12:14

(@Anonim)
Gönderiler: 0

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

Bazı modellerde enable durumda geliyor ve set edemiyorsunuz.

Öncelikle buradaki tool'u (SecureAble) kullanarak test edin: http://www.serhatakinci.com/?p=786

Gönderildi : 01/07/2009 13:01

(@AlperYilmaz)
Active Member
Konu başlatıcı

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=35569   zaten bu adreste vt olduğunu biliyorum.Aktif olmadığınıda xpmode u yüklerken uyarı ile aktif edin diyor..En iyisi bilgisayarı aldığım yere sormak.Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Gönderildi : 01/07/2009 16:00

(@ibrahimbesenk)
Gönderiler: 13
Active Member

Merhaba, aynı sorunu bende yaşıyorum. Xp mode ile alaklı makale ve yazıları okudum. CPU için gerekli tool u çalştırdığımda 

intel Virtualization Technology  ....... Yes

Hyper-Threading Technology ...........No

İntel 64 Architecture........................Yes

sonucu  ile karşılaştım. Ve buna binaen kurulumları yaptım ancak belirtildiği gibi bios ayarını bende yapamadım. Packard Bell GN45 marka model dizüstü bilg. kullanıyorum. Bios update yaptım ancak halen Virtual Windows XP yi çalıştırdığımda biostan Enable etmem gerektiği uyarısını veriyor. 

Neler yapabilirim. Şimdiden teşekkürler. 

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/07/2009 21:18

(@ibrahimbesenk)
Active Member

Merhaba, 

Acaba Bıostan aktiflemeyi 3.party yazılımlarla yapma sanşımız varmı ? Yoksa sadece BIOS üzerinden mi yapmak zorundayız. 

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Gönderildi : 22/07/2009 13:34

(@serhatakinci)
Famed Member

Merhaba, 

Acaba Bıostan aktiflemeyi 3.party yazılımlarla yapma sanşımız varmı ? Yoksa sadece BIOS üzerinden mi yapmak zorundayız. 

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Bios ta ilgili seçenek yer almıyor mu? ve işlemci modeliniz nedir.

Gönderildi : 22/07/2009 18:46

(@ibrahimbesenk)
Active Member

Merhaba, 

Maalesef biosta bununla ilgili hiçbir seçenek yok. Kullandığım CPU intel Core 2 T7200 2.00 Ghz. Packard Bell GN45 modeli var.

Teşekkürler.

Gönderildi : 22/07/2009 20:15

(@serhatakinci)
Famed Member

Ok. CPU uygun.

Bu durumla daha öncede karşılaşmıştık. CPU uygun olduğu ve son bios yüklendiği halde VT enable seçeneği bios altında yer almıyor ve XPM çalışmıyor. Bu durum için üretici ile görüşmenizi öneririm.

Gönderildi : 22/07/2009 20:54

Paylaş: