Forum

Hyper-v fiziksel ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-v fiziksel makinasının usb portunu Sanal Makinadan Dinlemek (Usb Dangıl Olarak)

12 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,197 Görüntüleme
(@FatihERDEN)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Hyper-v fiziksel makinasının usb portunu sanal makina üzerinden dinlemek istiyorum. Ancak usb portunu flash bellek yada harddisk gibi değil. Dangıl olarak yani programlarda kullanılan şifreleme yada lisans bilgisinin tuttuğu şekildeki dangıllardan. Bunu nasıl yapabiliriz? Benim bulduğum şöyle bir program var. USB over Network Client. Ayrıca wmare kendi üzerinde böyle bir aracı var. Hyper-v 'de neden olmasın diye düşündüm.

Gönderildi : 07/12/2016 16:30

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

güzel program fakat ücretli ücretsiz bir çözüm olsa daha iyi olacak. evet hyper-v artık desteklemeli vmwaredeki gibi

Gönderildi : 08/12/2016 16:49

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

talebinize hyper-v tarafında destek verilmiyor.

verdiğini varsayalım, standalone mimarilerde sorun olmaz.

ancak cluster mimarilerde host düştü veya live migration uyguladınız, yine kullanılmaz hale gelecektir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/12/2016 17:02

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Merhabalar,

Daha önce bunu için usb sürücüleri ethernet üzerinden dağıtan bir cihaz kullanmıştım. Adını hatırlamıyorum fakat bu iş bir bilgisayar yüklenen programlada yapılabiliyor.

http://www.flexihub.com/prices/

linkteki ürünü daha öncede kullanmadım fakat iş yapar gibi görünüyor, deneme sürümü mevcut.

Gönderildi : 08/12/2016 17:53

(@mucahityilmaz)
Honorable Member

ayrıca daemon toolsa bakın fiyatı gayet makul ve tek seferlik

Gönderildi : 09/12/2016 12:00

(@turancoskun)
Üye

ayrıca daemon toolsa bakın fiyatı gayet makul ve tek seferlik

Mücahit bey,

belirttiğiniz markanın hangi ürününde bu çözüm mevcut ?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/12/2016 12:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

Biz hyper-v üzerinde doungle kullanıyoruz ve sorun yaşamıyoruz. Bunu iki farklı ortamda iki farklı şekilde yapıyoruz.

1-Network usb switch

2- http://www.usb-over-network.org/hyper-v-usb/  bu yazılımı kullanmaktayız.

Doungle cihazlarımız ise  http://www.wibu.com/wibukey.html  ve bir sorun yok.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/12/2016 12:53

(@mucahityilmaz)
Honorable Member

Turan bey,

daemon tools usb var fakat v2den sonra geliştirme yapmamışlar ve desteği kalkmış. fakat daemon tools lite 10 versiyonuna ek paket veya ayrı olarak da alınabiliyor iscsi initiator adlı yazılım ile yapılabiliyor. şu anda kampanya var galiba. 3 pc için daemon tools lite 10 + iscsi initiator özelliği ile yaklaşık 35 lira tutuyor ve tek seferlik ödeniyor usb over network gibi değil. ayrıca bu şekilde alım olunca iscsi target yazılımını ücretsiz veriyor. aşağıdaki adresten daha iyi sonuç alacaksınızdır.

https://www.daemon-tools.cc/info/dtusb

Gönderildi : 09/12/2016 13:02

(@mucahityilmaz)
Honorable Member

Biz hyper-v üzerinde doungle kullanıyoruz ve sorun yaşamıyoruz. Bunu iki farklı ortamda iki farklı şekilde yapıyoruz.

1-Network usb switch

2- http://www.usb-over-network.org/hyper-v-usb/  bu yazılımı kullanmaktayız.

Doungle cihazlarımız ise  http://www.wibu.com/wibukey.html  ve bir sorun yok.

Rıza hocam 14 günlük deneme süresi bitince illa lisans istiyor mu yoksa o şekilde kullanıma devam edilebiliyor mu ?

Gönderildi : 09/12/2016 13:07

(@turancoskun)
Üye

daemon tool'su, usb over network çözümü olarak önerdiğinizi düşünmüştüm.

benzer talep kendim içinde gerekli, Rıza hoca'nın referanslarını deneyeceğim.

Gönderildi : 09/12/2016 14:56

(@mucahityilmaz)
Honorable Member

Hocam aynı işi yapıyor usb sürümünü indirip bi kurcalayın isterseniz

Gönderildi : 09/12/2016 15:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

Merhaba,

Çok fazla olmamakla birlikte lisans ücreti var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/12/2016 17:51

Paylaş: