Forum

Outlook 2007 Excel ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2007 Excel Önizleme ve Kaydetme Sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,101 Görüntüleme
(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba. Alınan hata aşağıdaki gibi. Ben bunu sadece 2007 sürümünde yaşadım ve internette araştırmamla çözümünü buldum ve bunu bir batch dosyası haline getirdim. Faydalanmanız dileğiyle.

Cannot create file:abc.xls. right-click the folder you want to create the file in, and then click properties on the shortcut menu to check your permissions for the folder.

@ECHO OFF
REM 2003 = HKCU\Software\Microsoft\Office\11.0\Outlook\Security /v OutlookSecureTempFolder
REM 2007 = HKCU\Software\Microsoft\Office\12.0\Outlook\Security /v OutlookSecureTempFolder
REM 2010 = HKCU\Software\Microsoft\Office\14.0\Outlook\Security /v OutlookSecureTempFolder
REM 2013 = HKCU\Software\Microsoft\Office\15.0\Outlook\Security /v OutlookSecureTempFolder
REM 2016 = HKCU\Software\Microsoft\Office\16.0\Outlook\Security /v OutlookSecureTempFolder
FOR /L %%i IN (11,1,16) DO FOR /F "usebackq tokens=2,* skip=1" %%L IN (
`reg query HKCU\Software\Microsoft\Office\%%i.0\Outlook\Security /v OutlookSecureTempFolder`
) DO SET path=%%M
CLS
RD /S /Q "%path%"
CLS
ECHO Temizle tamamlanmistir.
ECHO Cikmak icin bir tusa basin.
pause > NUL

Gönderildi : 18/08/2016 02:56

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Mail ile gelen aynı isimdeki dosyayı açarken yaşanılan problem değil mi bu?

Dizin içersindeki dosyaları silince yada dizinin yolunu değiştirince problem çözülüyor?

Gönderildi : 18/08/2016 19:55

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member
Konu başlatıcı

Verdiği hata tam olarak şu şekilde Türkçesi

Kitap1.xlsx dosyası oluşturulamıyor , Dosyayı içinde oluşturmak istediğiniz klasörü sağ tıklatın , sonrada klasör üzerindeki izinlerinizi denetlemek için kısayol menüsünden Özellikleri tıklatın.

Bu batch dosyası bunu çözüyor. 

Ben direk outlookun kullandığı temp dizinini sildiriyorum burda. Outlook sonradan farklı bir isimde oluşturuyor zaten.

Gönderildi : 20/08/2016 15:00

Paylaş: