Forum

Windows8 TL simge d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows8 TL simge desteği

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
498 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_
Konu başlatıcı

Windows 8 ile birlikte, Türkçe klavyelerde Türk Lirası’nın yeni sembolü de kullanılabilecek. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın yeni sembolü duyurmasının ardından Microsoft Türkiye olarak hemen Merkez Bankası ile ortak bir çalışma başlattık.

Öncelikle Unicode organizasyonunun gündemine Türk Lira’sının yeni sembolünü karaker kümesine eklenmesini aldırdık. Ardından gerekli başvuruları yaparak, para birimimizin sembolünü Unicode karakter kümesine eklettik.

Buna paralel olarak Windows mühendisleri yeni karakteri Windows 8’in içine eklemek için gerekli çalışmaları başlattılar ve tamamladılar. Sonuç olarak, Windows 8’de yeni sembolümüze Türkçe Q ve Türkçe F klavyelerde AltGr+T tuş kombinasyonu ile ulaşabileceğiz!

Bunun yanısıra, yeni sembol sanal klavyede de yer alıyor. Üstelik tüm bu özellikler yeni sunucu ürünümüz Windows Server 2012 için de geçerli durumda! Ekteki görsellerde yeni sembolümüzün teknik özelliklerini ve Windows 8 sanal klavyesi üzerinde yeni sembolümüzü görebilirsiniz.

http://blog.microsoft.com.tr/tl-simgesi-windows-8.html

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/08/2012 18:02

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Bilgilendirme için teşekkürler.

Gönderildi : 08/08/2012 12:30

Paylaş: