Forum

Exchange 2010 Siste...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Sistem Gereksinimleri

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Microsoft Exchange Server 2010 Enterprise Edition Beta’yı x64 platformlarda çalıştırmak için aşağıdakilere ihtiyacınız vardır:

• PC― Intel 64 mimarisini (önceki adı Intel EM64T) destekleyen Intel işlemcili veya AMD64 platformunu destekleyen AMD işlemcili, x64 mimarisine dayanan bir bilgisayar

• İşletim Sistemi―Microsoft Windows Server 2008 Standard x64 Edition veya Enterprise x64 Edition

• Yönetim araçlarını yüklemek için işletim sistemi―Microsoft Windows Vista SP1 veya daha sonraki sürümlerinin veya Windows Server 2008’in 64-bit sürümleri. Not: Bu gereksinimler yalnızca yönetim araçlarının kurulumu içindir.

Exchange Server 2010 Beta’yı çalıştırmak için diğer gereksinimler

• Bellek― Her sunucu için minimum 4 gigabyte (GB) RAM ve her post kutusu için 5 megabyte (MB) RAM tavsiye edilir.

• Disk alanı

• Sürücüde en az 1.2 GB disk alanı kurulum için kullanılır.

• Ayrıca kurmayı planladığınız her bir Unified Messaging (UM) dil paketi için 500 MB boş disk alanı bulunmalıdır.

• Sistem sunucusunda 200 MB boş disk alanı bulunmalıdır.

• Sürücü― yerel veya ağ ile erişilebilen DVD-ROM sürücü

• Dosya formatı― NTFS dosya sistemleri olarak biçimlendirilmiş disk bölümleri

• Monitör― Ekran çözünürlüğü 800x600 piksel veya daha üstü olmalıdır.

Exchange Server 2010 Beta Uygulama Gereksinimleri

Bu gereksinimler halihazırda kurulu değilse Exchange Server 2010 Beta kurulum işlemi uyarı verecek ve kurulumu yapabileceğiniz adreslerin bağlantılarını sunacaktır; gereksinimer halihazırda yüklenmemişse veya bir yerel ağda mevcut değilse, internet erişimi gerekir.

• Microsoft .NET Framework 3.5

• Windows PowerShell V2

• Windows Remote Management

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/05/2010 17:42

Paylaş: