Forum

Oracle Database Rap...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Oracle Database Rapor Hakkında

3 Yazılar
3 Üyeler
1 Likes
904 Görüntüleme
(@hami-celikbilek)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Oracle 19c sürümünü kullanmaktayız. Sistem üzerinden rapor alabileceğimiz ve bu raporlar doğrultusunda eksiklerimizi tamamlama yada oluşan sorunları yorumlayabileceğimiz bir uygulama var mıdır?

Cpu ve Ram takibini yapabiliyoruz. Yalnız tablolara index atılması gerekiyormu? arka planda bir sorun var mı?  vb sorulara cevap bulup bunu tespit edebileceğimiz bir uygulama var mıdır? onu araştırmaktayım.

Teşekkürler.

Gönderildi : 18/03/2022 13:21
Konu Etiketleri

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bunu bir servis olarak Oracle Türkiye veya yetkin bir partner şirketten alabilirsiniz.

Kendiniz uzman iseniz ücretsiz komut setleri ile bir ortam kurabilirsiniz ancak bunun için çok iyi uzmanlık gerekiyor. Hem mimariyi bilmeli hem yazılım tecrübesi olmalı ki bu kişiler zaten bahsettiğim partner şirketlerindeki danışmanlar oluyor. Veya banka da çalışan kişiler böyleler ki ondan çok yüksek maaş alıyorlar.

Bunun dışında ürün var mı şahsen ben hiç görmedim, ama Oracle ana uzmanlık alanım değil ondan belki bu işi yapan ürünler olabilir.

Özetle parasını verip bir danışmana başcurmanız en doğrusu olacak. Zaten kurumsal şirketlerde genelde hep bir Oracle Bakım anlaşması olduğu için bu tür hizmetler bakım kapsamında yılda iki kez sunulur veya anlaşmaya göre. Bizim Oracle bakım müşterilerimizde bu işleri ekip arkadaşlarım yapıyor. Ama hangi tooları kullanıyorlar bilmiyorum.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/03/2022 14:42

(@eyupustaoglu)
Gönderiler: 70
Estimable Member

Gönderen: @hami-celikbilek

Merhaba,

Oracle 19c sürümünü kullanmaktayız. Sistem üzerinden rapor alabileceğimiz ve bu raporlar doğrultusunda eksiklerimizi tamamlama yada oluşan sorunları yorumlayabileceğimiz bir uygulama var mıdır?

Cpu ve Ram takibini yapabiliyoruz. Yalnız tablolara index atılması gerekiyormu? arka planda bir sorun var mı?  vb sorulara cevap bulup bunu tespit edebileceğimiz bir uygulama var mıdır? onu araştırmaktayım.

Teşekkürler.

Awp raporu ile bu işi yapabilirsiniz. İsteğinizi doğru anladıysam tabi.  Yüksek maliyetleri sorguları görüp bunlara gerekiyorsa index eklenebilir

Gönderildi : 29/03/2022 23:49

Paylaş: