Forum

Oracle ve C# bağlan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Oracle ve C# bağlantısı

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,758 Görüntüleme
(@CihanAkbas)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar iyi günler. Bir program geliştiriyorum kendi bilgisayarımdaki oracle database'ini kullanıyor. Diğer bilgisayarlar ile ortak ev ağı kurup yaptığım programı kullanmaları gerekiyor. Buraya kadar herşeyi yaptım fakat diğer bilgisayarlar ortak ağdan programı kullanmaya çalıştıklarında "Oracle istemcisi ve ağ bileşenleri bulunamadı. Bu bileşenler Oracle Corporation tarafından sağlanmaktadır ve Oracle 7.3.3 veya daha sonraki sürümlerin istemci yazılımı kurulumunun bir parçasıdır. Bu bileşenler yüklenmeden sağlayıcı çalışmaz." hatası alıyorum. Biraz araştırdım fakat bir çözüm bulamadım. Diğer bilgisayarlara da oracle database'ini kurmam gerekiyor sanırım ama bu şu an istenmeyen bir durum. Bu bilgisayar ana bilgisayar olarak kullanılmalı.

Gönderildi : 20/07/2015 15:51

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

diğer bilgisayarlara oracle database değil oracle client kurmanız yeterli olacaktır

Gönderildi : 20/07/2015 15:59

(@CihanAkbas)
Active Member
Konu başlatıcı

Oracle client indirdim diğer bilgisayara attım fakat hala aynı problem devam ediyor bir kaç ayar yapmam gerekli mi ?

Gönderildi : 20/07/2015 17:20

(@vasviuysal)
Üye

oracle client tarafında tnsnames.ora dosyasını veritabanı yapınıza gore duzenlemeniz gerekiyor olabilir

Gönderildi : 20/07/2015 19:04

(@CihanAkbas)
Active Member
Konu başlatıcı

Nasıl düzenleyeceğim biraz detaylı anlatır mısınız ?

Gönderildi : 20/07/2015 20:54

(@vasviuysal)
Üye

örnek tnsnames.ora dosyası zaten oracle client kurdugunuzda gelecektir

dosya içerisindeki database name , sid ve database ip adresini kendi veritabanınıza gore duzenlemeniz gerekli

http://www.orafaq.com/wiki/Tnsnames.ora

Gönderildi : 21/07/2015 01:13

(@CihanAkbas)
Active Member
Konu başlatıcı

ORA-01019 hatası ile karşılaşıyorum. Çözüm olarak ne önerirsiniz ?

Gönderildi : 29/07/2015 00:22

Paylaş: