Forum

Oracle Sql Develope...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Oracle Sql Developer Login sorunu

27 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
8,296 Görüntüleme
(@h-koraygunduz)
Gönderiler: 301
Üye

Selam 

Konu şu.

Senin import ettiğin dosyalar o şema altında. o şemanın sahibi olan bir kullanıcı vardır. onunla oturum açarsan öneki koymadan sorgulayabilirsin. ya da bütün tablolar için public synonyms tanımlayabilirsin. O zaman her kullanıcıdan sorguladığında öneki koymana gerek yok.

Oracle oturum açtığın kullanıcının şemasında bulunmayan objeleri ancak önüne şema/kullanıcı ismini koyarak bu şekilde sorgulayabilirsin.

Teşekkürler

Gönderildi : 27/06/2014 13:54

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

ama sizin dediğiniz gibi yaptığım zaman sorgu yapmıyor .

bütün tablolar için nasıl public synonyms vereceğim.

Teşekkürler, 

Gönderildi : 27/06/2014 13:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Kadir Bey,

ÇözümPark gönüllülük esasına göre çalışıyor, ama ben bu postu okuduğum zaman siz bayağı bayağı adım adım iş yaptırıyorsunuz. Madem öyle danışmanlık alın arkadaşımızdan rahat rahat çalışın. Bu postu gören herkes iyi niyetimizin kötüye kullanıldığının farkına varacaktır.

Birazda siz el atın, araştırın, okuyun lütfen. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/06/2014 15:43

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hakan Bey selam,

Danışmanlık değil bu burada yazışmaları okursanız çok ilginç bir sorun var ve saolsun arkadaşımız bilmediğim bir konu ve yardımcı oluyor 

O zaman her sorunu olan arkadaşa forumda belli bir soru sorunce  burada danışmanlık alın mı diyorsunuz. 

Bİlgiyi paylaşmak mı önemli danışmanlık mı almak ?

Adım adım sorunu çözüyor demeniz ve bu işi danışmanlığa dökmenizde baya ilginç oldu.

Burada başka birinin sorunu olsa bende kalkar bildiğim bir sorun ise sonuna kadar devam ederim . 

Birazda siz el atın araştırın diyorsunuz ben forumları da okuyorum ama işin içinden çıkamayınca soruyorum.

Yarın öbür gün belki benim bu sorunumla başka biri daha karşılaşacak ve gelip bu forumdan cevaplarını gönül rahatlığı ile bulacak .

ama bundan sonra sorununu yazana danışmanlık alın demenizi de bekliyorum !

Kadir Bey,

ÇözümPark gönüllülük esasına göre çalışıyor, ama ben bu postu okuduğum zaman siz bayağı bayağı adım adım iş yaptırıyorsunuz. Madem öyle danışmanlık alın arkadaşımızdan rahat rahat çalışın. Bu postu gören herkes iyi niyetimizin kötüye kullanıldığının farkına varacaktır.

Gönderildi : 27/06/2014 17:05

(@h-koraygunduz)
Üye

Kadir bey;

Hakan Bey'inde dediği gibi gönüllük esasına dayalı yapıyoruz ve bir çoğumuz gün içinde gerçekten yoğunuz. Ancak buna rağmen elimizden geldiğince her konuda destek olmaya çalışıyoruz. Sorununuz veritabanına SQL Developer ile login olamamaktan synonym yaratmaya kadar geldi. Bu kadar detaya inerek yardımcı olmayı gerçekten çok isterim ancak inanın vaktim yok ve beklentileriniz burada bir kaç satır ile karşılanacak şeyler değil. İnternette bir sürü bu konuda doküman var sizler de araştırın ve yol almaya çalışın bir sorunuz ya da kavram karmaşanız olursa yine destek olmaya çalışırız. Ne olur sizlerde bizleri anlayın ve buna göre sorularınızı sorun. Sonuç itibari ile sorunlarınız dediğiniz gibi ilginç değil Oracle yapısı bu bu şekilde çalışıyor. Bunları biraz araştırdıktan sonra sizinde kafanızda bir çok konu oturacak.

Anlayışla karşılamanız dileğiyle...

Teşekkürler

Gönderildi : 27/06/2014 17:20

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Allah razı olsun valla sorun çözüldü .

Sorgulamada geliyor.

@Hakan uzuner ,

Hakan Bey kaygılarınızı anlamakla beraber bu siteyi kurduğunuz ve bu değerli adamları bir araya getirdiğiniz için hepinizden Allah razı olsun .

Gönderildi : 27/06/2014 17:34

(@h-koraygunduz)
Üye

Selam;

Geçmiş olsun. Güle güle kullanın.

Teşekkürler...

Gönderildi : 27/06/2014 17:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Hakan Bey selam,

Danışmanlık değil bu burada yazışmaları okursanız çok ilginç bir sorun var ve saolsun arkadaşımız bilmediğim bir konu ve yardımcı oluyor 

O zaman her sorunu olan arkadaşa forumda belli bir soru sorunce  burada danışmanlık alın mı diyorsunuz. 

Bİlgiyi paylaşmak mı önemli danışmanlık mı almak ?

Adım adım sorunu çözüyor demeniz ve bu işi danışmanlığa dökmenizde baya ilginç oldu.

Burada başka birinin sorunu olsa bende kalkar bildiğim bir sorun ise sonuna kadar devam ederim . 

Birazda siz el atın araştırın diyorsunuz ben forumları da okuyorum ama işin içinden çıkamayınca soruyorum.

Yarın öbür gün belki benim bu sorunumla başka biri daha karşılaşacak ve gelip bu forumdan cevaplarını gönül rahatlığı ile bulacak .

ama bundan sonra sorununu yazana danışmanlık alın demenizi de bekliyorum !

Kadir Bey,

Kadir Bey, 8 yıldır topluluk yönetiyorum ve emin olun durum bu yazdığınız gibi değil, ama ben konuyu uzatmak istemiyorum, günün sonunda sizde 800 e yakın soru sormuş biri olarak bunu anlamnız gerekli.

Duanız için teşekkürler, cümlemizden inşallah.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/06/2014 17:06

Sayfa 2 / 2
Paylaş: