Forum

Oracle a yeni başla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Oracle a yeni başlayacağım

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
457 Görüntüleme
(@tarik_kara)
Gönderiler: 406
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Oracle öğrenmek istiyorum.Az çok Sql sorgularını biliyorum Mssql kullandım çok çok profesyonel olmasa da.Şu halde Oracle öğrenebilir miyim?nerden başlamalıyım? 

Gönderildi : 21/11/2012 11:46

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

fikri olan yok mu

Gönderildi : 22/11/2012 01:45

(@melihaltun)
Gönderiler: 197
Estimable Member

Oracle öyle kolay öyle öğrenebileceğin bir sistem değildir çok çalışmak gerekiyor. Makaleler kısmında Uğur hocanın güzel yazıları var onları okuyarak başlayabilirsin.

Gönderildi : 22/11/2012 11:54

(@ugurinal)
Gönderiler: 145
Estimable Member

Merhaba,

Oracle Oracle'dan öğrenilir. Bu sebeple Oracle Yetkili Eğitim merkezlerinden birinden eğitim alarak yola başlayabilirsin(benim tavsiyem Bilginç Akademi olur ve eğitmen olarakta ACE olan Zekeriya bey). Seçimini yapacağın DBA yahut Developer eğitimlerinde sana tüm yol haritası verilecek ve öğretilecektir zaten.

Bunun yanında eğer okuduğunu anlayacak İngilizce'ye sahipsen, başlangıç noktası olarak http://www.oracle.com/technetwork/database/enterprise-edition/documentation/index.html adresinden resmi Oracle dökümanlarına ücretsiz erişebilirsin, aynı sayfadan(download tabı altından) Oracle 11g database sürümünü de indirip makinene kurabilirsin. 

Gönderildi : 22/11/2012 19:47

(@tarik_kara)
Honorable Member
Konu başlatıcı

bulunduğum şehirde bu tarz eğitim merkezleri yok.online ders alabileceğim bir kurs var mı?

Gönderildi : 23/11/2012 13:13

(@ugurinal)
Gönderiler: 145
Estimable Member

bulunduğum şehirde bu tarz eğitim merkezleri yok.online ders alabileceğim bir kurs var mı?

Bildiğim yok. 

Gönderildi : 27/11/2012 15:23

(@EmrahTOPRAK)
Gönderiler: 7
Active Member

http://education.oracle.com/pls/web_prod-plq-dad/db_pages.getpage?page_id=501

Fiyatları senin için uygunsa yukarıdaki adresten online eğitimler satın alabilirsin. 

Gönderildi : 05/11/2013 17:40

Paylaş: