Forum

Oracle a yeni başla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Oracle a yeni başlayacağım

tarık_kara
(@tarik_kara)
Üye

Merhaba

Oracle öğrenmek istiyorum.Az çok Sql sorgularını biliyorum Mssql kullandım çok çok profesyonel olmasa da.Şu halde Oracle öğrenebilir miyim?nerden başlamalıyım? 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 21/11/2012 10:46

tarık_kara
(@tarik_kara)
Üye

fikri olan yok mu

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 22/11/2012 00:45

Melih ALTUN
(@melihaltun)
Üye

Oracle öyle kolay öyle öğrenebileceğin bir sistem değildir çok çalışmak gerekiyor. Makaleler kısmında Uğur hocanın güzel yazıları var onları okuyarak başlayabilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/11/2012 10:54

Ugur INAL
(@ugurinal)
Üye

Merhaba,

Oracle Oracle'dan öğrenilir. Bu sebeple Oracle Yetkili Eğitim merkezlerinden birinden eğitim alarak yola başlayabilirsin(benim tavsiyem Bilginç Akademi olur ve eğitmen olarakta ACE olan Zekeriya bey). Seçimini yapacağın DBA yahut Developer eğitimlerinde sana tüm yol haritası verilecek ve öğretilecektir zaten.

Bunun yanında eğer okuduğunu anlayacak İngilizce'ye sahipsen, başlangıç noktası olarak http://www.oracle.com/technetwork/database/enterprise-edition/documentation/index.html adresinden resmi Oracle dökümanlarına ücretsiz erişebilirsin, aynı sayfadan(download tabı altından) Oracle 11g database sürümünü de indirip makinene kurabilirsin. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/11/2012 18:47

tarık_kara
(@tarik_kara)
Üye

bulunduğum şehirde bu tarz eğitim merkezleri yok.online ders alabileceğim bir kurs var mı?

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 23/11/2012 12:13

Ugur INAL
(@ugurinal)
Üye

[quote user="tarık_kara"]bulunduğum şehirde bu tarz eğitim merkezleri yok.online ders alabileceğim bir kurs var mı?[/quote]

Bildiğim yok. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/11/2012 14:23

Emrah TOPRAK
(@EmrahTOPRAK)
Üye

http://education.oracle.com/pls/web_prod-plq-dad/db_pages.getpage?page_id=501

Fiyatları senin için uygunsa yukarıdaki adresten online eğitimler satın alabilirsin. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/11/2013 16:40

Paylaş: