Forum

Oracle Timeout Hata...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Oracle Timeout Hatasi

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
518 Görüntüleme
(@gokhanbiyikoglu)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selam Arkadaslar,
Santiyemiz'de firewall degisikligi nedeni ile pfsense kullanmaya basladik. Oracle'da herhangi bir talep olustururken ekteki hatayi aliyorum.

Oracle Sunucusu'na RAS ile bagliyim ve tum route tanimlari eski sistemime gore yapildi.Ama yine'de bu hatayi aliyorum. Yardimlarinizi bekliyorum.

Hata Ekrani 

Gönderildi : 01/06/2012 17:19

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam Arkadaslar,
Santiyemiz'de firewall degisikligi nedeni ile pfsense kullanmaya basladik. Oracle'da herhangi bir talep olustururken ekteki hatayi aliyorum.

Oracle Sunucusu'na RAS ile bagliyim ve tum route tanimlari eski sistemime gore yapildi.Ama yine'de bu hatayi aliyorum. Yardimlarinizi bekliyorum.

Hata Ekrani 

Firewall üzerinde uygulama (oracle) default port yada oluşturduğunuz (manuel) port izin tanımları yapıldımı? 

Gönderildi : 01/06/2012 19:55

(@gokhanbiyikoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet gerekli tum izinler yapildi. Clientlar'a firewall gateway yerine ras sunucumun gatewayini verdigimde sorunsuz calisiyor.

Gönderildi : 02/06/2012 11:13

(@cozumpark)

Evet gerekli tum izinler yapildi. Clientlar'a firewall gateway yerine ras sunucumun gatewayini verdigimde sorunsuz calisiyor.
[/quote
]

anladigim kadariyla baglanti kuruluyor ancak bazi araliklarla kesinti yasaniliyor. baglanti kuracak olan clientlardan bir tanesine static route vererek uygulamaya direk erismesini saglamayi denediniz mi?

Gönderildi : 02/06/2012 20:49

(@gokhanbiyikoglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Firewall'da ve Ras sunucum'da route tanimlari yapilmis durumda.

Gönderildi : 03/06/2012 14:08

(@cozumpark)

demek istedigimde bu client gitmek istedigiz ip ye firewall uzerinden ulasiyor muhtemel olarakta paket kaybi yasaniyor. ulasmak istedigiz ip ye client makina uzerinden tracert attiginizdaki ciktiyi gonderebilir misiniz

Gönderildi : 03/06/2012 15:42

Paylaş: