Forum

sql server my sql p...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sql server my sql postgregl oracle

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
394 Görüntüleme
(@tolgacan123)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

sql server my sql postgregl oracle aralarındaki fark nedir?

hocam lütfen bana yardımcı olun çok teşekkürederim şimdiden ilginize

Gönderildi : 14/05/2010 21:23

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

1-İsimleri farklıdır işlevleri aynıdır:)database yani

2-Sql microsoft firmasınındır.Şu an en yaygın database sayılabilir.En son sürümü ile çok avantaj sağlamaktadır.Hızlıdır sağlamdır.

3-My sql genel olarak linux tabanlıdır.Windows platformdada çalışır.Genelde web uygulamalarında ercih edilir.

4-Oracle sağlam bir veritabanıdır.Piyasada yaygındır.Genelde delphi yazılımı ile yazılan yazılımlarda özellikle hızlı çalıştığı için tercih edilir.

5-Bunların komutları kurulumları farklıdır genel olarak.

Aklıma gelenler bunlar sizin bu sorunuza uğraşılsa 20-30 sayfa dökümanla bile yanıt verilebilir.Ben yüzeysel anlattım.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/05/2010 23:44

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Database, üzerinde koşturacağınız uygulamaya göre seçilmesi gereken bir platform bana göre. Farkları çok, hangi açıdan baktığınıza bağlı, sisteme nasıl baktığınıza bağlı. Ne için kullanacaksınız dbyi? En güzeli MSSQL, en kolayı mysql ve postgre, en sağlamı da Oracle' dır.

Gönderildi : 15/05/2010 00:41

(@vmcode)
Gönderiler: 32
Eminent Member

En güzeli MS-SQL demişsiniz benc bunlar VT'ler arasında en sağlam en güvenilir, en kullanışlısı ayrıca en taşınabiliri Oracle'dır. 

MS-SQL için felaketten başka birşey diyemiyorum.

Gönderildi : 20/05/2010 00:56

Paylaş: