Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Teams Hatası - A JavaScript error occurred in the mail process

9 Yazılar
4 Üyeler
4 Likes
2,254 Görüntüleme
(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Son 2 gündür özellikle Windows 7 işletim sistemli bilgisayarlarda Teams "A JavaScript error occurred in the mail process" şeklinde hata vermeye başladı.

Çözüm olarak bir kaç makinada yeniden kurulum yaptık. Sorunun çözüldüğünü sandık fakat ertesi gün sorun tekrarladığını görmem üzerine bu postu atma ihtiyacı hissettim.

Sorun ile ilgili çözüm önerileriniz var mıdır?

resim

Gönderildi : 02/11/2022 13:40

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Güncel tekrar bir değişiklik oldu mu bilmiyorum ama x64 final paketlerin güncellemesi desteklenmiyordu artık. Geçen yaz bir packet update'i ile sorun çıkıyordu güncelleyince çalışmaz hale geliyordu eski sürüm ile kurulum yapabiliyorduk. Bir de x32 olmalı diye hatırlıyorum. 
Yani bir şekilde jobları felan silip, logon'dan kaldırıp auto update yaptırmamanız lazım, w7 support listesinde yok zaten artık. Onedrive da desteklenmiyor artık mesela.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/11/2022 18:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Microsoft Teams Windows 7 işletim sistemini desteklemiyor. Bu nedenle sorun yaşamanız normal. En az 8.1 ve üstü olmalı.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/11/2022 20:33

(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 227
Reputable Member

Merhaba Bu ve benzeri Teams sorunları ile Win7 'lerde bende fazlası ile karşılaştım. Açıkçası anlık çözümler olsa da Hakan abinin de dediği gibi win 7 Os desteklemediği için bir süre sonra yine benzeri sorunlar çıkması muhtemeldir.

Gönderildi : 03/11/2022 08:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Zaten konu şöyle gelişiyor, W7 destekliyordu, ama cloud 3 ayda bir güncellenen bir periyoda sahip ve zaman içerisinde windows 7 desteği bitti, ondan patır patır dökülecektir. Aynı basic authentication gibi, Microsoft önce uyardı ama kimse dikkate almadı, tenant bazlı kapatmaya başlayınca son dk herkes aksiyon peşine düştü.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/11/2022 10:18

(@resulsoydas)
Noble Member
Konu başlatıcı

Evet. Aynen dediğiniz gibi. Ama TR şartları biliyorsunuz. 22 Client'ta Win7 varmış.

Şunu fark ettim. Yeni gelen Teams 'te (1.5.00.28358 versiyonu) bu sorun çıkıyor. Eski versiyonu kurduğumda çalıştığını gördüm.Şunu deneyeceğim sanki. Çalışan eski versiyonu kurup. @ibrahimyildiz hocamın dediği gibi Auto Update'i kapatmak. Artık bu da patlayana kadar ;).

Gönderildi : 03/11/2022 11:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Aslında biliyorum ama kabul etmiyorum, siz bunu anlatmadığınız sürece ve burada yazdığınız bence zorlama çözümleri bulduğunuz sürece takla atmaya devam. Bir şirket bu gün 22 tane windows alamıyor ise bence zaten ticareti bırakmalı. Sorun, sizin gibi iyi mühendisler hep takla atıp sorunu çözdüğü için patronlarda sanıyor ki oh ne güzel 15 senelik ürünü hala kullanıyorum. Umarım güvenlik anlamında başınız bir gün ağrımaz.

Gönderildi : 03/11/2022 11:40

(@resulsoydas)
Noble Member
Konu başlatıcı

Çok ilginç bir şey oldu. Outlook 'ta Yönetici Bildirimleri kısmına bilgi gelmiş.

Çözüm üretecekler sanki.

resim

Gönderildi : 03/11/2022 15:42

(@resulsoydas)
Noble Member
Konu başlatıcı

Sanıyorum çözüldü yarın göreceğiz 🙂

Title: Microsoft Teams desktop client inaccessible on Windows 7 User Impact: Windows 7 users are unable to start-up the Microsoft Teams desktop client. More info: Users may have received the following error message when attempting to open the desktop client "A JavaScript error occurred in the main process". While we're focused on remediation users could access the below links to download the last known compatible versions of Microsoft Teams desktop client on Windows 64bit and Windows 32bit, as a workaround.

Teams Desktop Windows 64bit - https://aka.ms/win-lkg-sep-64

Teams Desktop Windows 32bit - https://aka.ms/win-lkg-sep-32

https://admin.microsoft.com/adminportal/home#/servicehealth?message=TM455375

Gönderildi : 03/11/2022 17:27

Paylaş: