Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Posta kutusunu sıfırlamak istiyorum

4 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
1,115 Görüntüleme
(@yilmazkara)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Office365 de Exchange online plan1 lisansına sahip bir posta kutum var, bu kullanıcının posta kutusu 50 GB sınırına ulaştı gelen kutusundaki mailleri sildim hepsini çöp kutusuna attı, çöp kutusunu boşalt diyorum olmuyor, ayarlar kısmından sil dedim olmadı posta kutusu hala 50 GB dolu diyor ve dışarıdan mail gelmiyor, posta kutusunda çöpte olan iletileri farklı bir şekilde silmenin maile format atmanın bir yolu var mıdır?

Posta kutusunu sıfırlamak istiyorum içerisinde önemli maillerim yok.

Gönderildi : 13/04/2022 16:08

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4309
Co-Helper

Cloud sync süreciyle ilgilidir muhtemelen biraz daha beklerseniz sonuç oluşacaktır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/04/2022 16:43

(@tayfuntech)
Gönderiler: 59
Trusted Member

Selamlar,

Yüksek sayıdaki öğe silme/kurtarma işlemlerinin posta kutusuna yansıması biraz zaman alabiliyor. Eğer kurtarılabilir öğeler klasörünüz doluysa mailler bunun için silinenlerde bekliyor olabilir. Bunu kontrol etmenizde fayda var.

Ayrıca posta kutusuna değen bir saklama politikası yoksa aşağıdaki komutu çalıştırarak silinen öğelerin bekletilmesini de atlamayı deneyebilirsiniz.

Set-Mailbox <username> -RemoveDelayHoldApplied

Microsoft 365 Support Engineer
-----------------------------------------
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
------------------------------------------

Gönderildi : 13/04/2022 16:50

(@yilmazkara)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Verilen yanıtlar için çok teşekkür ederim tayfun beyin yazdıklarını yaptım olmadı İbrahim beyin dediği gibi Cloud sync süreciyle alakalı gibi bekleyecez bir müddet, tekrar teşekkür ederim,

Gönderildi : 15/04/2022 09:12

Paylaş: