Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Online Arşivi Yedekleme

4 Yazılar
2 Üyeler
1 Likes
903 Görüntüleme
(@vayvan)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Çalışanların online arşivi dolduğu için online arşivi açtığım başka bir maile aktarıp boşaltmak istedim. Online olarak belli bir tarihten önceki verileri pst olarak indirdim ve yeni açtığım mail adresine import ettim. Fakat gelen kutusu ve alt klasörleri düzenli şekilde gelmedi. Hepsinden ikişer tane var, başka klasörlerin içindeler gibi. Bu işi farklı bir yoldan yapabilir miyim?

Gönderildi : 20/02/2023 10:21

(@tayfuntech)
Gönderiler: 59
Trusted Member

Merhaba,

pst’yi nasıl import ettiniz? Exchange Admin Center’dan network upload yöntemini denemenizi öneririm. işlem esnasında cvs dosyası ile bir mapping yapıyorsunuz böylece import edilen öğelerin hangi klasör altında nasıl görüneceğini de adreslemiş oluyorsunuz. Bu daha temiz bir yöntem olabilir.

https://learn.microsoft.com/en-us/microsoft-365/compliance/use-network-upload-to-import-pst-files

Microsoft 365 Support Engineer
-----------------------------------------
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
------------------------------------------

Gönderildi : 24/02/2023 03:11

(@vayvan)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

@tayfuntech merhaba. Direk Outlook üzerinden import etmiştim. Alt klasör çok olduğu için tek tek adresleme yapmak da zor oluyor. Aslında amacın sadece online archive'i olduğu gibi export edip, yerelde saklamak.

Gönderildi : 24/02/2023 09:59

(@tayfuntech)
Gönderiler: 59
Trusted Member

Selam,

sadece ana klasörü maplemeniz isteniyor ger kalanına gerek yok. dökümanın creating mapping file kısmında TargetRootFolder parametresine göz atın. Eğer burada / işaret kullanırsanız mükerrer klasör oluşturmadan mevcut gelen kutusunun altına atıyor her şeyi. alt klasörleri varsa aynısının altına yoksa yeni oluşturarak öğeleri taşır.

bence karmaşaya yol açmaması için network upload yöntemine bir göz atın

Microsoft 365 Support Engineer
-----------------------------------------
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
------------------------------------------

Gönderildi : 24/02/2023 11:18

Paylaş: