Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

OneDrive Senkronizasyon Metodu Hakkında

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
144 Görüntüleme
(@cengizkaya)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

A ve B cihazlarım var.A cihazında onedrive kurulu masaüstü, belgelerim ve resimlerim senkron bitmiş durumda.B cihazında hiç onedrive kurulu değil fakat bu cihaz içinde de bir çok veri olduğunu düşünün masaüstü belgelerim ve resimlerim klasöründe.Ben B cihazına onedrive kurup A cihazında kullanmış olduğum onedrive account bilgilerim ile açıp senkronlama başlatırsam ne olur ?

Yani A cihazındaki verileri B cihazına mı senkronlar ? Yada B cihazındaki verileri siler mi ? Dosyalar nasıl değişir ?

Fazladan cihazım olmadığı için bir lab ortamı yapamadım.Bu konuda daha önce deneyen arkadaşlarım var ise bilgi verebilirse çok sevinirim.

Kalın sağlıcakla.

Gönderildi : 28/03/2024 10:14
Konu Etiketleri

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Aynı domain member account'lar üzerinde karşılıklı sync olur.
OneDrive account yeterli bir koşul değil profile id ve work account'a da bakılıyor.
Farklı pc kullanıcılarda ise iş karışık adımları uygulama dikkati önemli bazen B uçabiliyor.
Bu yüzden biz dosya sayı ve boyutları fazla olduğunda aynı profile account olsa bile B dosyalarını ayrı klasöre taşıyıp sync sonrası geri taşıyoruz tümü A'a da geçmiş oluyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/03/2024 14:09

Paylaş: