Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Okundu ve iletildi bilgisi kapatma

4 Yazılar
3 Üyeler
1 Reactions
526 Görüntüleme
(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 247
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

O365 organizasyonumuz içerisinde Okundu ve iletildi maillerini engellemek yada uygulanmasını kapatmak istiyorum. 

Organizasyon bazlı 365 panelden kapatılabilir mi ? yada Adm ile GPO ile outlook üzerinden yapılmalı mı ?

tecrübe ve bilgilerinizi rica ederim.

Gönderildi : 13/06/2024 07:53

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4550
Co-Helper

Exchange de transport rule ile kurallanabiliyor O365 de denemedim ama muhtemel yapılabilir ancak mutlaka kaçanlar olur çok farklı mta lar değişik reportlar var, outlook kuralları da kaçırıyor bunları. Bence Outlook policy'leri düzenlemeniz daha yerinde olur sonradan isteyenler olursa da rahat yönetebilirsiniz. Client'ın bu option'ı üretmemesi daha etkin bir yoldur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/06/2024 18:28

(@dogukansakin)
Gönderiler: 11
Active Member

Berkay Bey selamlar

Bahsettiğiniz okundu ve iletildi maillerinin devre dışı kalabilmesi için exchange üzerinde bir maillflow kuralı oluşturabilirsiniz. 

https://dariusz.wieckiewicz.org/en/disable-read-receipt-microsoft-365/ ve

https://thesysadminchannel.com/how-to-turn-off-read-receipts-in-office-365-exchange-online/ adresinde örnek bir kural yazılmış incelemek isterseniz.

kuralı yazdıktan sonra priority sini 0 vermeyi unutmayın

Saygılarımla.

Bu ileti 5 ay önce 2 defa Doğukan Yağız Sakin tarafından düzenlendi

Gönderildi : 14/06/2024 12:28

(@berkayguzelbeyoglu)
Gönderiler: 247
Reputable Member
Konu başlatıcı

desteğiniz için çok teşekkür ederim. Gayet yararlı oldu benim için 🙂

Gönderildi : 20/06/2024 14:39

Paylaş: