Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ofis 365 te Ayarların kendiliğinden değişmesi hakkında

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,100 Görüntüleme
(@necatiguner)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba;
Ofis 365 kullanıcısıyız. Outlook tarafında Ek'te  belirttiğim ayarlar kendiliğinden kalkıyor.
Outlookta mause le tıkladığım herhangibir maile baktıktan sonra farklı bir maili tıkladığımda diğer maili Okundu olarak gösteriyor. Zaten bu şekilde olmasını istiyorum. Son 1-2 aydır, nedenini bilmiyorum fakat bu durum çalışmıyor. Kontrol ettiğimde "Seçim Değişince Öğeyi Okundu Olarak işaretle" seçeneği aktif olmadığını görüyorum. Bunu aktif hale getiriyorum. 3 gün sonra tekrar aynı durumla karşılaşıyorum.

Şimdide göndermiş olduğum mailleri Gönderilenler klasörüne kaydetmiyor. Bunun için "iletinin kopyalarını gönderilmiş öğeler klasorune kaydet" seçeneğini aktif hale getiriyorum. Belirsiz bir günde bu ayarında kalktığını görüyorum.

Ofis 365 i bilgisayardan kaldırdım. Bilgisayarı yeniden başlattım. Ofis365.com dan login olup Uygulamayı yeniden yükledim. Sorunum devam ediyor. Bu durumla karşılaşan veya çözüm önerisi olan var mı?

Sorun1
Sorun2

Gönderildi : 15/09/2021 16:11

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4271
Co-Helper

Genel bir hata durumu değildir 2 ana sebebi olabilir. 1. group policy uygulanmıştır ki sonucu bu şekilde gerçekleşmez bir problem oluşuyordur. 2. Ofis kurulumu ve reg kayıtları problemlidir. Denenip çözülmediğinde Uninstall edilmesinin yeterli olmadığı anlaşılır çünkü register üzerinde yüzlerce kayıt kalıyor. Buna benzemeyen başka problemleri bunları temizledikten sonra temiz kurulum yaparak çözdük.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/09/2021 16:48

(@necatiguner)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

İbrahim Bey Selamlar;
Uninstall programları ile kardırsam iş görür mü? Tavsiyeniz var mıdır? Aklıma yeni bir oturum açıp ilerlemek var ama bütün hatırlatıcı işlemlerde sıfırlanacağı için sıcak bakamıyorum.

Gönderildi : 16/09/2021 09:42

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4271
Co-Helper

BCUninstaller biraz daha fazla miktar da kayıt temizliyor ama yeterli değil reg de çok fazla kayıt kalıyor. Kullanıcı açmakta çözüm olmayabilir reg ağacının bir kısmı makine için geçerli. "office" vs yazıp reg den manuel temizlik faydalı olabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/09/2021 12:37

Paylaş: