Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ofis 365 Message Trace - Pending Sorunu

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
589 Görüntüleme
(@dogantopkaya)
Gönderiler: 116
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Ofis 365 ekranlarında iç ve dış kullanıcılara giden maillerin bazılarında "pending" olarak bekletiyor ve 48 saat geçmesine rağmen iletilmiyor. Microsoft'a kayıt açtım ama ilgili maillere ait event ID bilgisini aldılar ama çözüm olmadı. Bu sorunu yaşayanlar oldu mu ya da çözümü konusunda fikri olan var mı?  Bu arada tüm maillerde pending yazmıyor, örneğin bir mail 5 kişiye gönderiliyor, 4 kişiye iletiliyor 1 kişiye iletilmiyor( iç kulanıcı) , pending yazıyor. Mail gönderimlerini lokal sunucu içerisinden smtp bilgilerinin girili arayüz ile gönderiliyor. Ama hiçkimseye iletilmese, herkeste pending yazsa genel bir sorun var diyeceğim ama böyle bir durumda yok. 

image
Bu konu 1 yıl önce Doğan TOPKAYA tarafından düzenlendi

Gönderildi : 24/04/2023 12:26

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

https://learn.microsoft.com/en-us/exchange/monitoring/trace-an-email-message/message-trace-modern-eac

indirip daha detaylı bakılması lazım.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/04/2023 14:27

(@tayfuntech)
Gönderiler: 59
Trusted Member

merhaba,

örnek maillerden birinin message trace loguna tıklayın. sağda açılan pencerede message events başlığı altında ne yazıyor neden olarak bizimle paylaşabilir misiniz?

Microsoft 365 Support Engineer
-----------------------------------------
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
------------------------------------------

Gönderildi : 26/04/2023 17:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, son durum nedir?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/05/2023 12:38

Paylaş: