Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Office365'de Admin Panel'de Kullanıcıyı Lisansız Yapma

5 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
1,245 Görüntüleme
(@onurozmen)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Office 365 admin panel üzerinden bir kişisinin lisansını silersem bu kişiye ait olan eski maillerde silinir mi? Bir hesap 5-6 ay lisansız durması gerekiyor. Daha sonra tekrar lisans atarsam hesabın oluşturulduğundan bu yana olan maillerine ulaşabilir miyim? Aynı soruyu shared mailbox hesapları için de sormak istiyorum. Shared mailbox a dönüştürülen mail hesapların geçmiş mailleri silinir mi? Uzman ve bu konu hakkında deneyimli  kişilerin yanıtlarını bekliyorum.

Gönderildi : 02/11/2021 15:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bir kullanıcı lisansını silerseniz bu kullanıcı posta kutusu dahil bilgileri 30 gün sonra kalıcı olarak silinir.

https://docs.microsoft.com/tr-tr/microsoft-365/admin/add-users/remove-former-employee?redirectSourcePath=%252fen-US%252farticle%252fRemove-a-former-employee-from-Office-365-44d96212-4d90-4027-9aa9-a95eddb367d1&view=o365-worldwide#bkmk_remove

Silinsin istemiyorsanız shared mailbox' a çevirebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/11/2021 16:03

(@onurozmen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @hakanuzuner

Merhaba,

Bir düzeltme yapmak istiyorum.

Bir kullanıcı lisansını silerseniz bu kullanıcı posta kutusu dahil bilgileri 30 gün sonra kalıcı olarak silinir.

https://docs.microsoft.com/tr-tr/microsoft-365/admin/add-users/remove-former-employee?redirectSourcePath=%252fen-US%252farticle%252fRemove-a-former-employee-from-Office-365-44d96212-4d90-4027-9aa9-a95eddb367d1&view=o365-worldwide#bkmk_remove

Silinsin istemiyorsanız shared mailbox' a çevirebilirsiniz.

Cevabınız için teşekkürler. O zaman hesabı shared mailbox yapıp, lisansı silip 5-6 ay sonra usermailbox olarak yapıp lisans atadığımda bu hesabın eski maillerine de sorunsuz olarak ulaşabileceğim değil mi?

Gönderildi : 02/11/2021 16:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Evet aynen öyle.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/11/2021 17:11

(@onurozmen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @hakanuzuner

Evet aynen öyle.

Teşekkürler.

Gönderildi : 02/11/2021 17:13

Paylaş: