Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Office eski versiyondan yeni versiyona upgrade

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,958 Görüntüleme
(@mkaraca)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

şirketimizde kullanılan yaklaşık 300 adet kullanıcılardan birçoğu office 2013 ve öncesi kullanmaktadır. Bu kullanıcıları tespit ederek office 2016 versiyona yükseltmemiz gerekmektedir. Bu konuda desteğinizi rica ederim.

Gönderildi : 15/04/2021 15:15

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Gönderen: @mkaraca

Merhabalar;

şirketimizde kullanılan yaklaşık 300 adet kullanıcılardan birçoğu office 2013 ve öncesi kullanmaktadır. Bu kullanıcıları tespit ederek office 2016 versiyona yükseltmemiz gerekmektedir. Bu konuda desteğinizi rica ederim.

Herhangi bir yazılım envanteri çıakran program ile hangi cihazda ne kurulu listesini alabilirsiniz.

önceden total network inventory kullanmıştım bu konuda oldukça başarılı idi.

Gönderildi : 15/04/2021 15:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Mehmet Bey bunu pek çok yöntem ile yapabilirsinzi ama sizin teknik kapasitenizi bilmediğimiz için hangisini önereceğimizi bilmiyoruz.

Para var ise SCCM veya PDQ deploy gibi dağıtım ürünleri ile otomatik OS veya App dağıtabilirsiniz. Yine benzer 3. parti envanter ürünleri ile mevcut yapıdaki envanteri çekebilirsiniz.

Para yok ise powershell biliyor olmanız gerekli, PS kodu ile ortamda GPO üzerinden komut koşturup çıktıları bir dosyada toplayabilirsiniz. Daha sonra Office Deployment Tool aracılığı ile uzak office dağıtımlarını yaparsınız k bu kısım biraz uzmanlık ister.

Para var ama ürün almak istemiyorsanız danışmanlık ile bir üst kısmı bir uzmana yaptırabilirsiniz.

Deploy Office 2019 (for IT Pros) - Deploy Office | Microsoft Docs

Get-WmiObject win32_product -ComputerName computername | where{$_.Name -like "Microsoft Office Professional Plus*" -or $_.Name -Like "Microsoft Office Standard*" } | select Name,Version

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/04/2021 17:30

(@mkaraca)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için teşekkür ederim. 

3. parti envanter ürünleri ile mevcut yapıdaki envanteri çektim. Diğer bahsetmiş olduğunuz yazılımlar mutlaka daha profesyonel ancak biliyorsunuz ki IT işleri herzaman çok acil 🙂

Total network inventory ile işlemi çözdüm. Teşekkürler.

Gönderildi : 19/04/2021 08:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/04/2021 13:36

Paylaş: