Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Office 365 Portal Sorunu Hk.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
544 Görüntüleme
(@ozgurdaghanci)
Gönderiler: 262
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhabalar,

Son zamanlarda office 365 portalı üzerinde sürekli sorunlar yaşamaktayız eski portalın kaldırılması ve yenisi geçilmesinden dolayıdır diye düşünüyorum,yaşadığımız sıkıntı şu [email protected] grubumuza mail atması için sadece ilgili kişiyi eklediğimizde aşağıdaki hatayı almaktayız aynı şekilde powershell ile aşağıdaki komutla ilgili kişiyi eklediğimizde warning veriyor ve komut tamamlandı ama ilgili grupta herhangi bir değişiklik yapılmadı uyarısı veriyor son zamanlarda böyle bir durum ile karşılan oldumu dün gece çalışırken mesela dikkatimi çeken bir konuda şu oldu grup üzerinde bazı menüler aktif olarak geldi gruptan çıkamasın gruba devat edemesin şeklinde kullanııcılar için ama sonrasında o seçenekte ilgili grup ayarları içerisinden kayboldu konuyla ilgili bilgisi olan veya karşılaşan birileri var ise rica etsem yardımcı olabilirmi. Allow meesages from people inside and outside my organization seçeneğini seçtiğimde ve okey dediğimde aldığım hatadır aşağıdaki görselde bulunan hatadır. Microsoft teknik destek uzmanıyla görüştüm powershell ile yaptığım ekleme işleminin aynısını birlikte yaptık kullanıcı ilgili gruba gönderici olarak tanımlandı ama sonrasında yine powershell üzerinden ekleme yaptığımızda hata alamya devam ettik çok garip geldi bana bu aralar dediğim gibi portal tarafı çok sağlıklı çalışmıyor sanırsam geçişten ötürüdür diye düşünüyorum.

Eklemek için: Set-DistributionGroup "group name" –AcceptMessagesOnlyFrom @{add="[email protected]","[email protected]"}

Silmek için: Set-DistributionGroup "group name" –AcceptMessagesOnlyFrom @{remove="[email protected]","[email protected]"}

image

Bu konu 8 ay önce Ozgur Daghanci tarafından düzenlendi

Gönderildi : 29/08/2023 09:50

(@isacan)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Merhaba,

Aktif 100 'e yakın müşterimiz var. Böyle bir durum ile karşılaşmadık. Sizin tenant ile alakalı bir şey olabilir. İsterseniz daha önceki case id ile tekrardan microsoft tarafına case açabilirsiniz.

Saygılarımla / Regards.

Bu ileti 8 ay önce İsa Baybaş tarafından düzenlendi

Danışman - Unifytech Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/08/2023 12:53

(@ozgurdaghanci)
Gönderiler: 262
Reputable Member
Konu başlatıcı

@isacan Merhabalar,

Microsoft ile günlerdir yaptığımız görüşme sonucu genelde bir sıkıntı olduğu yönünde bilgisine vardık ayrıca bir kaç It personeli arkadaşımla yaptığımız görüşmede DistributionGroup tarafında sorunlar olduğu yönünde hem fikire vardık onlarda ve müşterilerinde aynı sorunlar olduğunu bildirdiler, sorunumuzu dağıtım gruplarımızı iptal ederek ve Microsft 365 grupları oluşturarak çözdük. 

Gönderildi : 29/08/2023 14:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, yüzlerce müşteride olmayıp size denk gelmesi üzücü, ne yazık ki bazen böyle sorunlar olabiliyor. Yani şöyle ki örneğin 100 müşterimiz var, bir tanesi teams ile ilgili bir şey bildiriyor ve genel olduğunu düşünüyor, veya bağlandığın mühendis eğer Türkçe konuşuyor ise genelde çok yetkin de değil ise (burada Türkçe konuşan mühendisler yetkin değil anlamı çıkmıyor, bir kaç kez tecrübe ettik konu ile alakası olmayan ne yazık ki sadece biraz office 365 bildiği için işe alınan mühendislere denk geldik) bu tür bir genelleme yapıyor, ne zaman siz bastırıp case' i bir üst seviyeye çıkarırsanız aslında sizin tenant veya sizin ortamınız ile ilgii bir sorun olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/08/2023 11:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Bir not daha, bunun doğru mu yoksa sizi oyalamak için mi olduğunu zaten status ekranından görebiliyorsunuz, eğer o ekranlarda bir şey yok ise zaten global bir durum yoktur. İstisna? Örnek sorun yeni başlamış ve bunun global bir sorun olduğunu anlamak bir kaç saat almış olabilir, ama örnek siz sorunu yaşıyorsunuz aradan saatler geçmiş, sordunuz sağda solda yok duymadınız o zaman bunun genel bir sorun olması pek muhtemel değil.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

Gönderildi : 31/08/2023 11:36

Paylaş: