Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Office 365 Kullanıcı Adını ve Birincil e-posta adresini aynı Yapmak

4 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
2,917 Görüntüleme
(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Karşılaştığım bir sorunu ve çözümünü paylaşmak istiyorum.

Mevcut durumda Kullanıcının Office365 kullanıcı adı ile birincil e-posta hesapları birbirinden farklı verilmiş(onPrem Ad ile snyc değil). Bu kullanıcının Office365 kullanıcı adını, e-posta adresi ile aynı olarak belirlemek istediğinizde aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi hata mesajı ile karşılabilirsiniz.

Sorunun çözmek için tam Microsoft'a Case açmak için niyetlenmiş ve ekran görüntüleri almıştım ki Aklıma eski görünüme geçmek geldi. Destek için bir case açtığınızda destek yetkilisi de ilk iş olarak bunu istiyor.

Evet sorunun çözümü tamda bu. Eski görünüme geçmek. Ve oradan istenilen ayarı yapmak.

İyi Çalışmalar.

resim

Gönderildi : 09/07/2020 14:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Bilgi ve paylaşım için teşekkürler ama AD Sync olsun ya yani bulut kullanmanın en temel özelliği, şifreler buluta çıkmasın diyorsanız da malum bunu alternatifleri var ama artık ona ayrı şifre buna ayrı şifre yapmamak lazım.

1 - ADFS, olmadı bilmiyorsunuz danışmanlık pahalı mı geldi

2 - Pass-through Authentication kur agent istekler sana gelsin şifre cloud' a çıkmasın.

Yok isimler de çıkmasın kişisel veri dersen kendi çalışanın olduğu için açık rıza al ki zaren office 365 de o kişilerin ismini kullanıyorsun 🙂

Özetle ne siz yorulun ne de kullanıcılarınız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/07/2020 01:24

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam, Her yol var bizde 🙂 . AD Snyc'ta var. Yeni kullanıcı hesapları on prem ad ile Office365 senkron şeklinde. Bunlar Benden önce destek veren elemanın işleri. Saçma sapan bilgisayar adları, kullanıcı adları felan. AD Snyc en sevdiğim. Diğer türlü bir kere e-posta hesabı Outlook'a kurulduktan sonra bir daha şifre ihtiyacı olmaz. Ve personel şifresini unutur. İşin yoksa şifre resetlemekle uğraş...

Gönderildi : 10/07/2020 07:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Eyvallah, şimdi anladım, bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/07/2020 14:57

Paylaş: