Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft PowerAutomate ile Excelde ki Dataya Göre Mail Gönderme

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
187 Görüntüleme
 Umut
(@yurttas97)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

PowerAutomate programı ile, excelde belirtilen tarihe son beş gün kala, "Son beş gün kaldı" şeklinde, belirtilen adreslere mail gönderen bir sistem yapmak mümkün müdür? Programa yabancı olduğum için yaptığım araştırmalardan da verim alamadım. Bu program ile böyle bir sistem mümkün değil ise önerebileceğibiz programlar var mıdır? Şimdiden destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 15/02/2024 10:32

(@rauf)
Gönderiler: 6
Active Member

Selam,

Belirtmiş olduğunuz mail atma işini rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak Power Automate üzerinde iş akışı yazabiliyor olmanız gerek. Mail atma işlemi için yapmanız gereken belirli periyotlar ile excelin ilgili satır ve kolonundaki tarih bilgisini okuyup, sizin kriterinize uyan bilgiyi mail atma fonksiyonunu kullanarak mail atabilirsiniz. 

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 15/02/2024 17:42

Umut
(@yurttas97)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@rauf Rauf Bey, cevabınız için çok teşekkür ederim. PowerAutomate hakkında bilgim neredeyse sıfır. İlla bu program olması da zorunlu değil. Kaynak ya da önerebileceğiniz başka yöntemler var mıdır?

Gönderildi : 16/02/2024 11:27

(@rauf)
Gönderiler: 6
Active Member

Tekrar Merhaba,

Power Automa dışında Power Shell ile yada herhangi bir dilde kodlama biliyorsanız custom bir uygulama yazıp yada yazdırarak bu işi çözebilirsiniz.

Sizin istediğiniz gibi çalışan uygulama varmıdır gerçekten bilmiyorum. Araştırmadım da, benim müşterilerimde böyle bir ihtiyacım olduğunda kullanacağı platforma bağlı olarak uygulamayı yazıp kullanıyorum. O nedenle başka bir tool arayışım olmadı.

Bilginize. 

Gönderildi : 16/02/2024 11:54

Umut
(@yurttas97)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@rauf Değerli bilgileriniz için tekrardan çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/02/2024 14:09

Paylaş: