Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft 365 E3 Enterprise Lisans Etkinleştirme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
224 Görüntüleme
(@agaccavdiran)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar,
İş lisanslarında ki 300 kişilik kısıt ve ihtiyaçlarımızın artmasından ötürü Microsoft 365 E3 lisansa geçmeyi planlıyoruz. Satın alım öncesi portalımızdan trial lisansı aktif edip ürünü daha iyi tanımak istedim. E3 e geçme nedenlerimizden biride içerisinde Windows Enterprise lisansı barındırması idi. Fakat portalı kurcalamama ve internette biraz arama yapmama rağmen bu lisansı atadığım kullanıcıda enterprise ı nasıl etkinleştireceğimi bulamadım. Sanıyorum Intune ile cihazı önce kuruluşa kayıt etmem gerekiyor ama bu yöntemden de emin olamadığım için önce bilenlerden bilgi almak istedim. 300+ kullanıcımız var. Bu lisans türüne geçtiğimiz zaman kullanıcıları enterprise lisansa nasıl geçirebilirim.

Not: Bazı bilgisayarlar gömülü pro lisansa sahip. Bazılarına da portal üzerinden aldığımız toplu lisans üzerinden etkinleştirme yapmaktaydık. Kendimde denemek için lisansımı düşürdüm fakat etkinleştiremedim.

Bu konu 3 ay önce Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

Gönderildi : 29/01/2024 15:28

(@isacan)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Merhaba,

Öncelikle Microsoft Entra Connect Sync üzerinde hybrid ad join konfigürasyonunu yapmanız gerekmektedir. İlgili konfigürasyonu yaptıktan sonra makineleri azure ortamına sync etmeniz gerekiyor. Sync işlemi tamamlandıktan sonra portal.azure.com üzerinde device 'a geldiğinizde makinelerin register tipinin hybrid ad join registered olarak görüntülemeniz gerekiyor. 

https://learn.microsoft.com/en-us/windows/deployment/windows-10-subscription-activation

Danışman - Unifytech Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/02/2024 11:08

Paylaş: