Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Koşullu Erişim

7 Yazılar
3 Üyeler
1 Likes
669 Görüntüleme
(@aykaninal)
Gönderiler: 29
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

1 adet  microsoft 365  hesabım var

bu hesabıma   sadece  yunanistan   ve turkiye erişebilsin istiyorum?  bunu gerçekleştirmek istiyorum

anckaa bir alt koosul olarak  azure-ad  joined   (domain) makineleer izin verilsin istiyorum

veya    bu  kosulu nasıl lgerçekleştirebilirim

sadece location ve   azure ad bagli veya değil olarak   koşullandırmam mumkunmudur  ? nasıl

Gönderildi : 13/04/2023 10:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

1. Azure Active Directory portalına gidin ve "Conditional Access" (Koşullu Erişim) seçeneğini seçin.
  2. "New policy" (Yeni politika) seçeneğini tıklayın ve bir ad verin.
  3. "Users and groups" (Kullanıcılar ve gruplar) bölümünde, sadece Yunanistan ve Türkiye kullanıcılarının erişimine izin vermek istediğiniz kullanıcıları belirleyin.
  4. "Cloud apps or actions" (Bulut uygulamaları veya eylemler) bölümünde, sadece Office 365 uygulamalarının seçili olduğundan emin olun. (İsimler zaman içerisinde değişiklik gösterebilir)
  5. "Conditions" (Koşullar) bölümünde, "Locations" (Konumlar) seçeneğini seçin ve Yunanistan ve Türkiye'yi belirleyin. Bunu önceden yapmanız gereklidir. Bunun için aşağıdak, adımları takip edin:
  6. Azure portaluna Koşullu Erişim Yöneticisi, Güvenlik Yöneticisi veya Global Yönetici olarak giriş yapın. Azure Active Directory (Azure Etki Alanı) > Güvenlik > Koşullu Erişim > Adlandırılmış konumlar bölümüne gidin. Yeni konum seçeneğini seçin. Konumunuza bir isim verin. Belirli dışa erişilebilir IPv4 adres aralıklarından oluşan IP aralıklarını biliyorsanız veya Ülkeler/Bölgeleri seçin. Belirlediğiniz konum için IP aralıklarını sağlayın veya Ülkeler/Bölgeleri seçin. Ülkeler/Bölgeleri seçerseniz, isteğe bağlı olarak bilinmeyen bölgeleri de dahil etme seçeneğini seçebilirsiniz. Kaydet'i seçin.
  7. "Access controls" (Erişim kontrolleri) bölümünde, sınırlamaları belirleyin. Örneğin, "Grant access" (Erişimi sağla) seçeneğini seçin ve "Require multi-factor authentication" (Çoklu faktör kimlik doğrulama gerektir) seçeneğini açın ve bu seçeneği seçin "Require Hybrid Azure AD joined device" 
Bu ileti 10 ay önce Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/04/2023 11:19
Aykut Deniz reacted

(@aykaninal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner  Hakan hocam çok teşekkürler bilgi için

conditions altında location fşlter yaptım orda bir sorunum yok

ancak

"Persistent browser session policy only works correctly when "All cloud apps" is selected. Please update your cloud apps selection."

hatasını almaktayım

acaba nerde hata yapmaktayım

Gönderildi : 13/04/2023 18:39

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4305
Co-Helper

https://www.petervanderwoude.nl/post/conditional-access-and-persistent-browser-sessions/

https://learn.microsoft.com/en-us/azure/active-directory/conditional-access/howto-conditional-access-session-lifetime

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/04/2023 22:09

(@aykaninal)
Trusted Member
Konu başlatıcı

çok teşekkürler

location ve app  bazlı koşullu erişimi sağladım

sorunsuz günler

Gönderildi : 24/05/2023 10:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Gönderen: @aykaninal

@hakanuzuner  Hakan hocam çok teşekkürler bilgi için

conditions altında location fşlter yaptım orda bir sorunum yok

ancak

"Persistent browser session policy only works correctly when "All cloud apps" is selected. Please update your cloud apps selection."

hatasını almaktayım

acaba nerde hata yapmaktayım

Bu bir hata değil, sorduğun sorudan farklı bir şey yapmaya çalıştığın için bir uyarı almışsın. Eğer Persistence konusunda bir güvenlik önlemi almak istiyorsan (yani kullanıcı çerezleri nedeni ile browser'ı kapatsa bile tekrar login işlemi olmadan cloud kaynaklarına erişmesini engellemek istiyorsan bu durumda uyarıda söylediği gibi tüm cloud uygulamalarını seçmen lazım. Ama bu ilk sorun için bir sıkıntı değil, bunu yapmadan da söylediklerim ile istediğini yapmış olursun) bu durumda söylediği gibi tüm cloud uygulamalarını seçmen lazım.

SNAG 1049

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/07/2023 14:39

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu arada buraya bir makale de bırakalım.

https://www.cozumpark.com/conditional-access-ile-activesync-erisiminin-engellenmesi/

Gönderildi : 02/07/2023 14:40

Paylaş: