Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] iMac'de Office 365 lisans bilgilerini silemiyoruz

2 Yazılar
2 Üyeler
1 Reactions
347 Görüntüleme
(@ozturkozgr)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

iMac'de ki ;Office365 lisans ürünleri "Etkin Değil" olarak görünüyor. Sanırım limit aşımı var. Excel, Word ya da diğer uygulamalardan mevcut lisans oturumunu kapatsam da ürün bilgi kısmında ilgili lisans adresiyle birlikte üstünde "Etkin Değil" yazıyor. 

Anahtar Zincir Kasa uygulamasında "office" içeren kayıtları aratarak tamamını sildim. (epey uğraştırdı bir defada silinmiyor)

Başka bir lisans kullanıcısıyla giriş yaptım algılamadı, yine aynı kullanıcının lisans bilgisi gösterdi. Her adımda Mac'i yeniden başlattım.

Tüm Office uygulamalarını silip Anahtar Zincirlerini de temizledikten sonra yeniden başlatıp uygulamaları tekrar kurdum ancak önceki lisans bilgisi hala orada duruyor. 

Son olarak farklı bir kullanıcıyla yeniden oturum açtım uygulamada sol altta Etkinleştirmeyle ilgili anahtar simgesi gördüm. Bunu seçtiğimde de hiç bir değişiklik olmuyor. Bu problemle ilgili bilinen bir çözüm yöntemi var mı acaba?

Gönderildi : 19/01/2024 16:32

(@dogukansakin)
Gönderiler: 7
Active Member

Özgür Bey merhabalar,

Microsoftun kendi üretmiş olduğu mac sistemler için licence remove tool u bulunmaktadır.

Bu linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Adım 1: Word> Word uygulamasından Çıkış Yap> Tüm Office uygulamalarından çık gibi herhangi bir Office uygulamasını açın.

Adım 2: Finder> Uygulamalar> Yardımcı Programlar> Anahtarlık Erişimi> Microsoft Office ile İlgili Kimlikleri Kaldır'a gidin.

Adım 3: Mac'teki Office lisans dosyalarını kaldırmak için Lisans Kaldırma aracını kullanın;

referans: Mac'te Office lisans dosyaları nasıl kaldırılır (microsoft.com)

4. Adım: Mac'inizi yeniden başlatın> Word gibi herhangi bir Office uygulamasını yeniden açın> Yeni hesapla oturum açın

Saygılarımla.

Gönderildi : 24/02/2024 17:52
Hakan Uzuner reacted

Paylaş: