Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Online Paylaşılan Posta Kutusu Sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@emrecapan)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Exchange online üzerinden [email protected] ismiyle paylaşılan posta kutusu oluşturdum. Hedefim [email protected] mail adresine mevcut tenant üzerinden mail geldiğinde 300 dış mail adresine toplu mail atacak. Ama dışarıdan mail geldiğinde bu posta kutusuna mail düşecek ve bu 300 dış mail adresine dağıtılmayacak.

Denediğim yollar;

1. [email protected] diye bir dağıtım grubu oluşturup 300 dış mail adresini bu gruba konuk olarak ekledim. Bu dağıtım grubuna atılan mailler otomatik konuk üyelere dağıtılacak şekilde ayarladım. Exchange online'da mail yönlendirme kuralı oluşturup bu grubu ekledim ama kaydederken hata verdi. bu hata dağıtım gruplarını ekleyemeceğimi belirtiyordu. Aldığım hatayı aşağıya görsel olarak ekledim.
  2. Exchange online'da bir kural oluşturdum. Bu kural ile paylaşım kutusuna tenant içinden bir user'dan mail gelince belli alıcılara ileti içeriyor. Kuralı oluşturduktan sonra Power Shell üzerinden bu 300 kullanıcıyı toplu eklemeye çalışınca maksimum 100 kullanıcıyı ekleyebilirsin diye bir uyarı verdi.

Destek mühendisi ile de beraber baktık ama bir çözüm bulamadık. 

Sizce nasıl çözebilirim?

Çok teşekkürler.

image

Gönderildi : 15/04/2023 21:37

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Destek çözemediyse zor isterler değiştirilmesi gerekebilir dist. group yapıp Accept message. yada moderator tanımlayabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/04/2023 21:59

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

Merhaba @emrecapan

Başlıkta "paylaşılan posta kutusu sorunu" demişsiniz ancak ben bunun bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Paylaşılan posta kutularının kullanım amacı aynı posta kutusunu birden fazla hesabın kullanmasına (alma/gönderme) yöneliktir. Yapmak istediğiniz kurgu sistemin amacının dışında kalıyor, bu yüzden tanımlanmış limitlere takılıyorsunuz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/04/2023 00:04

Paylaş: