Forum

Zyxel Modem ile VPN...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Zyxel Modem ile VPN Kurulumu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,688 Görüntüleme
(@entropi)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Zyxel VMG3312-B10A  Modemlerim ile birbiri arasında VPN kurulumu gerçekleştirdim. 

Hatlarımdan 1 tanesi VDSL 1 tanesi ADSL ve her ikisinde de statik IP'ye sahibim.

Her iki noktadan modemleri pingliyorum ama ADSL hattan diğer ağa bağlı olan bilgisayar ile yazıcıları pinglerken VDSL ağdan ADSL ağın bağlı olduğu cihazları pingleyemiyorum 

Bu hatların değişik olmasından kaynaklanacak bir sorun mudur yoksa VPN kurulumunda ŞUBE-MERKEZ mantığında kaçırdığımız bir yapısal ayar mı vardır ?

Daha önce konu ile ilgilenen oldu mu ?

Gönderildi : 24/07/2020 15:31

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar @entropi

Adsl internetin bağlı olduğu modem üzerindeki Firewall ın  kapalı  oldugundan veya erişim için uygun policylerin tanımlı olduguna  emin  olun. Ayrıca Adsl  networkundeki  bilgisayarların Windows veya 3rd  party Güvenlik  duvarı  etkin ise o da  ping paketlerini engelleyebilir.

* Yıllar  önce 2 Zyxel cihaz  arasında  vpn  çalıştırmıştım ancak  çok problem yaşamıştım  arada  biraz  trafik oldugunda  vpn bağlantısı  kopuyor  modemlere  restart  attırmak  zorunda  kalıyordum 2  network  arasında  trafik  yoğun olacak ise  modemlerin yetersiz  kalma  ihtimalleri de  yüksek.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 24/07/2020 17:04

Paylaş: