Forum

Wireshark ile Ağ an...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Wireshark ile Ağ analizi

7 Yazılar
5 Üyeler
1 Likes
654 Görüntüleme
(@mehmet-baki)
Gönderiler: 167
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Network'ümde bir sorun olduğunu düşünüyorum bunu tespit etmek için kendi bilgisayarıma Wireshark kursam tüm trafiği
görebilirmiyim Switch'de özel bir özellik olması gerekirmi? (port mirror) gibi Ortamda 18PC 2Srv var 2NAS cihazı  2x16 Port Hp unmanagement switch var

Gönderildi : 18/01/2023 12:55

(@serkanates)
Gönderiler: 1288
Üye

Bu şekilde çözemezsiniz. Ağınızda sorun olduğunu düşünmenize sebep nedir? Açıklarsanız daha farklı öneriler ile gelebiliriz.

Gönderildi : 18/01/2023 13:32

(@mehmet-baki)
Reputable Member
Konu başlatıcı

gün içerisinde sunucudaki yada nas cihazlarındaki paylaşımlara erişirken belli belirsiz saatlerde bi 10-15 dk o kadar yavaşlıyor ki çalışamaz duruma geliyoruz bu sorun haftada birkaç kez oluyor bazı günler 2 3 saatte bir teklarlıyor bazen hiçbir sorun yok

Not:( bu problem 2 hafta önce baş gösterdi network'de yada cihazlarla ilgili bir ekleme değiştirme vs yapmadık)

Bu ileti 1 yıl önce Mehmet Baki ARAKLI tarafından düzenlendi

Gönderildi : 18/01/2023 14:00

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

shadow copy çalışma saatlerini kontrol edin yada otomatik yedekleme ile ilgili neler var vs

Gönderildi : 18/01/2023 15:25

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4334
Co-Helper

Bunu ancak monitoring ile yorumlanabilir hale getirebilirsiniz, forumda konuları çok PRTG gibi birşey kurar ilgili olabilecek tüm cihazları ekler izlersiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/01/2023 00:26

(@mehmet-baki)
Reputable Member
Konu başlatıcı

İbrahim hocam PRTG inceliyorum sanırım Switch'in SNMP gibi bir özelliği olması gerek benim switchler yönetilemez dandik bişey 🙂 PRTG işimi görmicek yada düzgün bir switch almak gerek yanılıyormuyum

Gönderildi : 19/01/2023 12:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Bu switchler ile zaten PRTG çalıştırman anlamssız olur, önce network altyapını toparlaman gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/01/2023 14:54

Paylaş: