Forum

Windows 11 Ping Atm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 11 Ping Atma Sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,678 Görüntüleme
(@utkucol)
Gönderiler: 154
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.Bilgisayarın birini Windows 11 e yükselttim.Active directoryede pc.Şirketteki hiç bir cihaza ping atamıyorum.Başka bir bilgisayardan ping atılabiliyor.Kurulu virüs programıda yok.Daha önce böyle bir sorun yoktu.Windows 11 lemi alakalı.Ne yapmam gerekli.Yardımcı olurmusunuz.Teşekkürler.

Gönderildi : 31/01/2023 12:06

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Bu şekilde ilerlemek zor son kullanıcı sorusu gibi olmuş.
Öncelikle nic ve driver kontrolü yapılması, tekrar tanıtılması denenebilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/01/2023 23:55

(@serkanates)
Gönderiler: 1281
Üye

Merhaba @utkucol;

Ağa bağlı olup olmadığınızı kontrol edin. Şirket ağınıza ethernet kartı üzerinden kablo ile bağlıysanız kablonun takılı olduğundan, wi-fi kartı üzerinden kablosuz bağlıysanız gerekli kimlik doğrulama bilgilerini sağladığınızdan emin olun. Şirketinizde "Network Access Control" uygulaması (bknz: https://sozluk.cozumpark.com/network-access-control) mevcut ise windows 11 sürümünü ağa kabul etmiyor olabilir. Bilgi işlem merkezinizin yardım masası ile irtibata geçmeniz faydalı olur.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 01/02/2023 08:40

Paylaş: