Forum

Uzaktan proxy izni

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Uzaktan proxy izni

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
665 Görüntüleme
(@burakcan)
Gönderiler: 122
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

pfsense cihazımıza ipsec ile uzak şubeye bağlantı kuruyoruz. Bağlantılar sorunsuz gösteriyor . Merkez ve uzak şubede pfsense var. 
merkez şube pf2adye ile üye olabilirken uzak şube de sorun yaşanıyor. (Ping atabiliyorum normalde )

Uzak Cihazın genel ayarlarından dns adresi olarak merkez şubedeki Server e  ait DNS bilgilerini giriyorum işe yaramıyor Ama  Ping atıyor,

Yukarıdaki konu Olmayınca bende Diğer yöntem için alternatif olarak Merkezde ki pfsense nin proxy bilgilerini giriyorum cihazlardan birine. bu kez de internet çıkışına izin vermiyor. Kuralları açıyorum ama access denied hatası ile bağlantıya izin vermiyor .

çözüm önerisi olan var mı , amaç tek server kullanmak ve  authentication yapmak. 

Gönderildi : 03/07/2020 00:34

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

İkinci talebiniz ile ilgili olarak, squid / acl / allowed subnet altında şube network bilgisini girmeniz gerekmekte.

Bu durumda şube bilgisayarlarının internet çıkışı direk merkez üzerinden olacağından, upload miktarınız önemli olacaktır.

İlk talebinizde, pf2ad için böyle bir yapılandırma ile karşılaşmadım.

Şube pf cli tarafında nslookup ile isim çözüm, çözemediğinizi kontrol edin.

İsim çözme sorunu var ise udp/53 trafiğinin izinli olduğuna emin olup, windows dns tarafını kontrol etmelisiniz.

İsim çözme tamamlandığında, şube pfsense pf2ad'yi merkeze dahil edip, erişimi test edebilirsiniz.

Son olarak gpo ile ilgili lokasyon kullanıcılarına proxy bilgilerini dağıtmanız yeterli.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/07/2020 02:40

Paylaş: