Forum

Uzaktan Çalışma hk.

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Uzaktan Çalışma hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
4 Likes
654 Görüntüleme
(@halilit)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar öncelikle herkese iyi çalışmalar diliyorum

, öneriye ihtiyacım var

şirketimizin yöneticisi evden muhasebe yazılımını kullanıyor. "ETA7"

vpn ile "openvpn" ile erişim yaparak ağ üzerinde paylasımlı olan yazılımı kullanıyor.

kendim de test ettim , fileserver ve CRM yazılımı oranla epey yavaş çalıyor program.

"Database SQL server 2005"  fakat şirket ağında gayet iyi çalışıyor.

VPN de Test ettiğimde timeout süresi 50-80MS arasında normal sayıyorum.

ISP lerinden kaynaklı olacağını düşündüm. 100 mbps hızları var uploadları 3 mbps .

kendi şirketimizin VDSL, ISP ise 30 mbps hıza sahip upload da 5 mbps , sadece 1 veya 2 kişi vpn kullanıyor.

Telefonun hostpot özeliiği ile erişim de aynı şekilde,  

yöneticiye RDP yaptıramıyorum ne yazikki 😀 desktop kısayol ile çalışmak istiyor.

Benim bir fikrim yok önerisi olan varsa dikkate alacağım

İyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 01/07/2020 15:37

(@tanerk)
Gönderiler: 78
Trusted Member

Şirketteki upload hızınız biraz düşük; lakin VPN ile internet bağlantısının hiçbir zaman network'ten direkt bağlantıdaki hıza erişememesi normal bir durum. 

Bu durumda RDP dışında bir seçenek kalmıyor. Ama yöneticinizi Terminal Serverın Remote App özelliğini kullanarak kandırabilirsiniz 🙂

Kullanıcı masaüstündeki kısayola tıklar ve program RDP üzerinden çalışmasına rağmen; sanki kendi masaüstünden çalışıyor gibi programı kullanabilir.

https://www.hakanuzuner.com/remoteapp-rdp-file-dosyasinin-olusturulmasi/

Gönderildi : 01/07/2020 16:09

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Valla bu zamanda eta7 ile halen işletmecilik yapmaya çalışıyorlarsa evden çalışma biraz fazla gelir o firmaya.:) Kalan kısmında ki  seviyelerini de siz diyorsunuz zaten. Vakti zamanında eta6/7 local rdp de de sürünerek çalışırdı. Sizin çalıştığınız şirket değilse çok da kasmayın derdim 🙂 o tip dos mode uygulamanın mimari temelli sorunları var. Ne kadar kassanız da bazı şeyler ideal olmayacak.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/07/2020 18:03

(@halilit)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz İbrahim hocam çok doğru konuştunuz valla ağzım açık okudum 😀

@tanerk Taner bey teşekkür ederim  yanıtınız için ,  umarım beni kurtarır bu durumdan.

Teşekkür ederim yorum kattığınız için, İy günler iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 02/07/2020 08:16

Paylaş: