Forum

network genişletme ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

network genişletme hk.

5 Yazılar
4 Üyeler
2 Likes
686 Görüntüleme
(@fatihvural)
Gönderiler: 264
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Arasında yaklaşık 40-50myol ile ayrılan 2 bina var. Binaların bir tanesinde kenar switch mevcut. Daha önce buradan yolun karşısındaki binaya kablo çekilerek karşı taraf networke dahil edilmiş. Fakat yol iş makineleri tarafından kullanıldığından ve kablo açıktan gittiğinden dolayı kablo zaman zaman kopmuş. Son olarakta karşıdaki bina aktif olarak kullanılmadı için boşaltılmış ve arada çekilen kablo zamanla aşınmış, zarar görmüş ve kopmuş.
Son durumda tekrar binanın kullanılması isteniyor ve hat talepleri var. Kablo çekim prosedürü ve işi biraz zahmetli olduğundan en pratik şekilde nasıl halledilebilir. 
Şuan için birkaç alternatif düşünüyorum,
1-eskisi gibi daha yukarıdan stp kablo çekilmesi
2-zeminden kazılarak kablonun iletilmesi
3-switch in olduğu yerden kablolu->kablosuz ve karşı tarafta kablosuz->kablolu çevrilerek iletimin yapılması
4-elektrik hattı üzerinden kullanılan cihazlar ile karşı binada bağlantının sağlanması.

2-3-4 ile daha önce tecrübem olmadı, sizlerin daha önce benzer durumlar ile karşılaştı iseniz düşünce ve önerilerinizi öğrenmek isterim.

NOT = Karşı tarafta 2-3 client olacak.

Bu konu 4 yıl önce Fatih VURAL tarafından düzenlendi

Gönderildi : 01/07/2020 08:37

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

Belirttiğiniz client sayısı için 1-2 büyük maliyet, 4'de aynı devre kullanılmadığı için mümkün olması zor.

3. seçenek üzerinden ilerleyin, portal üzerinde p2p mimari için lokasyon, bina bazlı projeler için postlar mevcut inceleyin.

Unifi outdoor modelleri ile basitçe talebinizi gerçekleştirmekte mümkün.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/07/2020 08:48

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

2 adet Unifi M5 cihaz ile uygun maliyetli çözersiniz.

https://www.ui.com/airmax/nanostationm/

Gönderildi : 01/07/2020 13:50

(@fatihvural)
Gönderiler: 264
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
3. seçenek ile ilerleyip NanoStation M2 cihazlar ile P2P bağlantı sağlandı. Önerileriniz için teşekkürler.

Gönderildi : 14/08/2020 10:20

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Teknolojik olarak kablosuz iletişim mümkün ancak her zaman en güzel bağlantı kablolu bağlantıdır.

Ben olsa zemin kazılabiliyor ise 1 asıl 2 adet yedek Cat7 kablo ile sistemleri birbirine bağlardım. Ancak maliyete katalanabilirseniz iki tarafı kablosuz olarak görüştürebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/08/2020 13:42

Paylaş: