Forum

Powerline adaptör t...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Powerline adaptör tavsiyesi

6 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
3,772 Görüntüleme
(@bilalhaksever)
Gönderiler: 354
Honorable Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Piyasada farklı marka ve modelde bir çok powerline adaptör var.

Elektrik tesisatı üzerinden haberleştiği için seçim yapmak karar vermek zor oluyor.

Bazen tesisat iyi olmuyor,bazende cihaz.

Hertürlü tesisatta çalışan performanslı deneyimlenmiş cihaz önerileri yapabilirmisiniz.

Teşekkürler,

Herkese iyi geceler.

Gönderildi : 27/05/2020 00:22

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Bir yerde TP-Link kullanmıştık. Bir sorun çıkartmamıştı. Zyxel'in ürünlerine de bakabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken nokta bulunduğunuz yerde 3 faz var ise HomePlug cihazların aynı faz üründe takılı olması gerektiğidir.

Gönderildi : 27/05/2020 07:45

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Yanlış yazmışım. "...aynı faz üzerinde.." şeklinde olacak.

Dikkat edilmesi gereken nokta bulunduğunuz yerde 3 faz var ise HomePlug cihazların aynı faz üzerinde takılı olması gerektiğidir.

Gönderildi : 27/05/2020 11:44

(@bilalhaksever)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@resulsoydas

Resul bey teşekkürler,bende tplink ve tenda kullanmıştım birinde sorun yaşamıştım ama hangisiydi anımsayamadım.

Genelde uygun fiyatlı bu iki markanın ürünleri var.

Elektrik tesisat kalitesini bilemiyoruz,nihayetinde ev kullanıcısı,kablo çekip duvar delmek istemiyorum.

Vatandaş kirada olduğu için ileride evsahibiyle sorun yaşamasını istemiyorum.

Odanın bir tanesine kablo çekeceğim orada fazla delme kırma yok.Balık sırtı kablo kanalıyla yapacağım.

Bir oda uzakta kalıyor orada da powerline ürünü kullanacağım.

Gönderildi : 27/05/2020 14:37

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Ucuzlarda Tplink iyidir benim tecrübeme göre de. Bizim muteahhit, tesisatçılarımızla çalışmama ihtimali her zaman vardır 🙂 duvar içini, buat aktarımlarını göremeyeceğiniz için denemekten başka şansınız yok müşteriye öyle söyleyin. Çalıştıramadığımız yerler çok oldu. Kimi zamanda çalışır ama ürünler aşırı ısınır yada saçmalar. Böyle şeyler oluyorsa korumalı çoklu prizler arkasında deneyin bunlarda görece filtre vardır. Ekseriyetle evlerde ortamda tek faz varsa bile bütün odalara klemenslemeyip bantladıklarından ve sigorta kutularında yaptıkları dandik işlerden dolayı yüksek frekans aktarımı düzgün çalışmaz. Toprak hattı böyle yerlerde zaten bulamazsınız da en azından priz topraklaması yapmazsanız böyle minik ucuz aparatlar ısınır zamanla yanar. Hani çoğu kişinin pc,modemlerinin stabil çalışmamasına sebep olan şeylerdendir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/05/2020 17:32

(@bilalhaksever)
Honorable Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz

Evet denemekten başka çare yok.Söylediğiniz gibi akım korumalı prizler arkasında kullanmak faydalı olur.

Bu önerinizi modem olan yerlerde de kullanacağım.

Bilgilendirme için tekrar teşekkürler.

Gönderildi : 28/05/2020 11:15

Paylaş: